Renkli uzun lif modeli yapımı

Renkli uzun lif modeli yapımı çeyizlik ve siparişler için oldukça güzel bir lif modelidir. Farklı renkli ip tercihleri ile yapabileceğiniz kolay lif modelidir.

Tığ işi tekniği olan el işleri arasında en çok beğenilen ve yapılan lif modelleri hanımlarımızın çeyizler için olmazsa olmazlarındandır. Bir çok modeli yapılmaktadır. Sayfamızda birbirinden güzel ve farklı lif örneklerini bulabilirsiniz.

Sipariş alan hanımlarımızda sayfamızı ziyaret ederek istedikleri lif örneklerini bulabilirler. Renkli uzun lif modelimizde siparişler için oldukça şık olacağını düşündüğümüz bir modeldir.

Yapılışı video anlatımlı olmasında takipçilerimizin de kolaylıkla yapılışını sağlayacaktır. Özellikle yeni öğrenmeye başlayan arkadaşlarımız için güzel lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Renkli uzun lif modeli yapımı

Uzun çizgili püsküllü lif modeli

Modelimizde 6 numara tığ kullanılmıştır.

12 fıstık eninde 6 fıstık uzunluğunda yıldız tekniğiyle bir Parça yaparak başlıyoruz.

Parçanın her iki tarafından aynı renkle 3 er sıra çizgi örüyoruz. Çizgilerin köşelerine gelen kısmına 2 fıstık yapıp kapatarak ponpon görünümü veriyoruz. İstenen uzunluğa gelene kadar bu şekilde her iki tarafa da örerek ilerliyoruz. Büyüklük yeterli geldiği noktada uç kısımlarına püskül yaparak modeli bitiriyoruz. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Farklı lif modeli arayanlar için yuvarlak lale lif modeli için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Renkli uzun lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Zarıfe’nın günlüğü kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ