Rutubet Kokusuna Çözüm

Çoğumuzun evinde oluşan rutubet kokusunu engellemek için evde deneyebileceğiniz etkili doğal çözümleri sizler için derledik.

Rutubet evlerde genellikle banyo ve tuvaletlerde sıkça ortaya çıkmaktadır. Özellikle çatı katı ve bodrum katlarında daha çok rutubet meydana gelir. Bunun nedeni ise evin duvarlarının su geçirip rutubetlenmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Evdeki veya herhangi bir ortamdaki rutubet kokusu sağlık açısından sıkıntılıdır. Özellikle solunum hastalıklarının artmasına neden olmaktadır. Özellikle astım hastalarının rutubetli ortamda kalması hastalığın ilerlemesine neden olur. Aşağıda yer alan rutubet kokusu için çözümlerini deneyip evinizi temizleyebilirsiniz.

Rutubet Kokusuna Çözüm

  • Bir kova içerisine su ve karbonatı dökün. Daha sonra bu karışım ile rutubetli duvarları silin. Daha sonra fön makinesi ile sildiğiniz yerleri kurutun. Bu yöntem evdeki rutubet kokusunu alacaktır.
  • Rutubetli odaya bir miktar kedi kumu bırakın. Bir süre beklettikten sonra kumu alın. Kokunun gittiğini siz de anında fark edeceksiniz. Kedi kumu kötü kokuyu emici özelliğe sahiptir.
  • Tebeşir ve kömürü de rutubetli ortamlara koyup rutubet kokusunu engelleyebilirsiniz. Tebeşir ve kömür koku emici özelliğe sahiptir. Kömür parçasını buzdolabına koyduğunuz da kötü kokuları emecektir.
  • Bir kova içerisinde limon tuzunu eritin. Erittiğiniz limon tuzlu su ile rutubetli bölgeleri sürün. Limon tuzu asitli yapısı sayesinde rutubeti ve kokuyu engelleyecektir.

Sitemizde yer alan diğer pratik bilgileri de göz atabilir ve evinizde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız pratik yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ