SAÇ BEYAZLAMASINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

SAÇ BEYAZLAMASINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

Saçların beyazlaması, hemen herkesin başına gelen gayet doğal bir durumdur. Günümüzde artan kimyasal içerikli besinler ile sigara ve alkol alışkanlığı bu beyazlamayı tetikleyen unsurlardan sadece bir kaçı. Çoğunlukla ilerleyen yaşla birlikte beyazlasa da, başka faktörler de saçların beyazlamasında etkilidir. Bunların başında stresli yaşam, kansızlık, şeker hastalığı, vitiligo, vitamin eksikliği ve kişinin genetik yapısı gelir. Ailenizde bir çok kişinin saçları erken yaşlarda beyazlamaya başladıysa siz de aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu geri dönüşü olmayan bir yol mudur? Elbette hayır. Saçınızı boyatıp ya da kına yaktırabilirsiniz. Fakat biz size saç beyazlamasına doğal çözümler sunacağız.

Bu konu ile ilgili çeşitli bitkisel karışımlar bulunmakla birlikte, günlük hayatınızda alışkanlık haline getirebileceğiniz basit davranışlar da yok değil. Saç beyazlamasına doğal çözümlerden bazılarını söyleyecek olursak, 1 çay kaşığı çörek otunu dövdükten sonra, bir miktar yoğurdun için karıştırıp 2 ay boyunca bu karışımı tüketiniz. Bunu yaparsanız saçlarınızın bir süre sonra yeniden eski rengini aldığını görebilirsiniz. Bir diğer basit çözüm yolu ise sarımsak ve işin içinde yine yoğurt var. Haftada 4 ya da 5 kez sarımsaklı yoğurt tüketmeye dikkat edin. Soğan suyunu, hindistan cevizi yağını ya da bir miktar balla karıştırdığınız rendelenmiş zencefili saçınıza sürmenizin de, beyazlamayı önleyici etkileri vardır. Yine bir başka çözüm ise, siyah ceviz kabuklarını bir miktar suda kaynatıp, saçınızı bir süre o suda bekletmeniz. Bu da saçlarınızın siyah rengine kavuşmasını sağlayacaktır.

Buraya kadar, sizlere saç beyazlamasına doğal çözümler sunduk. Beyazlanmanın önüne geçmek için de yapabileceğiniz şeyler var. Öncelikle saçınızı sürekli temiz tutmalısınız ve çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Saçlarınıza şekil vermek ya da örmek için ise kurumasını beklemenizi öneririz. Kafein, sigara ve alkolden mümkün olduğunca kaçınmanızda da fayda var. Beslenmenizde, demir içeriği yüksek besinler tüketmeye özen gösteriniz. Düzenli spor yapma alışkanlığı kazanın ve her ne kadar zor olsa da stresten mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın. Güneş ışınlarından da kendinizi korumanız saçlarınızın beyazlamasını önleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ