Saç Cilası Nedir? – Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç cilası nedir, saç cilası nasıl yapılır, evde saç cilası yapmanın püf noktaları nelerdir tüm merak ettiklerinizi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Saç cilası genellikle saçı boyadıktan sonra eğer saçta olmayan, tutmayan bir yer var ise tekrar saça sürülen sulandırılmış boya olarak bilinmektedir. Saç cilası sayesinde özellikle sarı saçlarda boyamadan sonra oluşan kızıllık ve farklı renkte ki tonlar kapatılır. Saç cilası sadece rengi beğenilmeyen yerlere sürülmektedir. Bir nevi kapatıcı olarak bilinen saç cilasını kuaförler genellikle ombre gibi saç boyama tekniklerinde sonradan kullanır. Böylece saçta oluşan tüm renk tonları kapatılıp istenilen görünüm elde edilir. Evde sizde saçınızı boyadıktan sonra kolayca saç cilası yapabilirsiniz. Saç cilasını yaparken unutmamalısınız ki tüm saça değil de sadece belli yerlere yani saçın istediğiniz renkten daha açık, koyu veya beyaz kaldığı yerlere vurmanız gerektiğidir.

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

  • Saçınıza uygun renkte boyayı aldıktan sonra içerisine oksidan koymadan sadece su ile karıştırın.
  • Boyayı sulandırdıktan sonra saçınızda rengini beğenmediğiniz yerlere sürün.
  • Saçlarınız istediğiniz renge gelene kadar bekleyin daha sonra durulayın.
  • Bu işlem sayesinde saçınızda boyama sonrası oluşan renk farklılıkları ve açık renkler istediğiniz renkte olup saçınızın rengi düzgün bir görünüme kavuşacaktır.
  • Saç cilasını isterseniz hazır alabilir isterseniz evde malzemeler alıp da yapabilirsiniz.
  • Saç cilasını yapmak için istediğiniz renk boyayı bir kaba sıkın. Daha sonra üstüne saç kremini ve suyu ekleyip karıştırın. Saç cilanız hazır kullanabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=Bf-uR614kpI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ