Saç Dökülmesi İçin Isırgan Otu Maskesi

Saç Dökülmesi İçin Isırgan Otu Maskesi

Saç dökülmesini durdurmak için çoğu kişinin etkili sonuç aldığı ısırgan otu maskesinin nasıl hazırlandığı ve kullanılması gerektiğinin detaylarını derledik.

Isırgan otu yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan şifalı bir bitkidir. Tadını, kokusunu çoğu kişi beğenmese de sağlık açısından oldukça fazla faydaları bulunmaktadır. Saç dökülmesi birçok nedenden dolayı ortaya çıkan bir durumdur. İlerleyen yaş ile birlikte saç dökülmesi de artmaktadır. Her ne kadar bakım yapsanız da saçlarınız halen dökülüyor ise bunun sorununu öğrenmek için mutlaka bir uzman görüşü almanızda fayda vardır. Saçlarınızın dökülmesini engellemek, canlanması, kepeklerin yok olması, saç kırıklıkların düzeltilmesi ve daha sağlıklı olması için ısırgan otu maskesini deneyebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu’nun ısırgan otu maskesinin detaylarını ve daha fazlasını aşamalı olarak derledik.

Saç Dökülmesi İçin Isırgan Otu Maskesi

Gerekli malzemeler: Bir tatlı kaşığı ısırgan otu, bir tatlı kaşığı biberiye, 500 gram su gereklidir.

Hazırlanışı: Bir kap içerisinde suyu kaynatın ve daha sonra içine ısırgan otuyla biberiyeyi ekleyin. İyice kaynattıktan sonra ocaktan alıp demlenmeye bırakın. Bu karışımı hazırlarken bir çay yaptığınızı unutmayın. Karışım iyice soğuyunca kolay kullanım için bir sprey şişesi içerisine dökün.

Uygulanışı: Her banyoda önce saçlarınızın hem diplerini hem uçlarına bu karışımı sürün. İyice masaj yapın ve en az 1 saat saçınızda bekletin. Banyo yapacağınız zaman gün boyu da saçınızda bekletebilirsiniz. İsterseniz bu karışımı her gün de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kokusu rahatsız etmeyecektir ve düzenli kullanımda saç dökülmesi duracak, saçlar daha güçlü olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=6SBiSXYKui0

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ