Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Çoğumuzun problemi olan saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesini engellemek için neler yapılır sizler için derledik.

Saç dökülmesi erkeklerde ve kadınlarda yaşanan ortak bir sorundur. Bir çok nedene bağlı olarak dökülen saçlar çok fazla olur ise kellik sorununun ortaya çıkmasına neden olur. Saç dökülmesi kişilerde özgüven kaybına neden olmaktadır. Özellikle erkeklerde kellik sorunu fiziki görünüşten dolayı moral bozucu bir durumdur. Kadınlarda saç doğal aksesuardır. Bu nedenle çoğu kadın gür ve dökülmeyen saçlara sahip olmak ister. Ama saça yapılan işlemlerden dolayı dökülmeler mutlaka ortaya çıkar. Saç dökülmesini engellemek için yapabileceklerinizi detaylı olarak aşağıdan bulabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

  • Beslenmenize dikkat edin. Düzgün beslenmediğiniz takdirde saçlarınız ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamadığı için köklerden zayıflayıp dökülmeye başlar. Bu yüzden beslenmenize dikkat edip vücudunuzun ihtiyacı olan gerekli vitaminleri ve mineralleri almaya özen gösterin.
  • Saçınıza çok fazla işlem yapmayın. Sık sık boya yapmak, ısı uygulamak ve kimyasallar sürmek saçların dökülmesine neden olacaktır. Saçlarınızı mümkün olduğunda az işlem ve az kozmetik ürün ile kullanmaya çalışın.
  • Doğal yağlardan mutlaka yararlanın. Özellikle sarımsak yağı ve argan yağını her duştan önce saçlarınıza sürün. Doğal yağları saçlarınıza sürerken mutlaka parmakların ile saç diplerinize masaj yapın.
  • Biotin içeren besinler tüketin. Biotin saç dökülmesine engelleyecektir.
  • Saç serumları kullanın. Saç serumları dökülmeyi önlediği gibi yeni saçların çıkmasını da sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ