Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç nasıl düzleştirilir?” sorusuna verilebilecek birçok yanıt var. Yöntemleri sıralamaya başlamadan önce saçlarınızı uzun süreli mi yoksa birkaç günlüğüne mi düzleştirmek istediğinize karar vermeniz lazım. Daha sonra da ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan saç düzleştirme yöntemini saçlarınıza uygulayarak istediğiniz düzlükte saçlar elde edebilirsiniz.

Eğer saçınızı kısa süreli (yani maksimum 1-2 günlüğüne) düzleştirmek istiyorsanız birazdan sıralayacağımız yöntemler tam da size göre. Bu yöntemlerden ilki ve en sık kullanılanı artık herkesin evinde bir adet bulunan saç düzleştirme aleti ile yapılan düzleştirme işlemi. Bu işlem için özel olarak satılan “saç düzleştirme aletleri”ni teknoloji marketlerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Fiyatları genellikle 50 TL ile 200 TL arasında değişen bu aletler sayesinde kısa sürede kuaförden çıkmışçasına düz saçlar elde edebilirsiniz. Peki bu tarz ürünlerle saç nasıl düzleştirilir? Bu sorunun cevabı da oldukça basit. Öncelikle temiz saça uygulamanız gerektiğini belirterek kısaca süreçten bahsedelim. Temiz ve kuru saçınızı –her ne kadar bazı düzleştiriciler ıslak saça da uygulansa da saçınızı yıprattığı için tavsiye etmiyoruz– tutam tutam ayırarak ısınmış düzleştiriciyi bu tutamlardan yukardan aşağı doğru, çok fazla bekletmeden kaydırın. Bu şekilde tüm saçınızı düzleştirdikten sonra işleminizi sonlandırın. Şunu da size ufak bir ipucu olarak verelim; bu düzleştiriciler her gün kullanılır hale geldiği için saçınızın yıpranması da neredeyse kaçınılmaz oluyor. Piyasada “mavi su” veya “fön suyu” olarak satılan saç spreylerinden bir adet alır ve düzleştirme işleminden önce saçınıza uygularsanız, saçınızın yıpranmasını en aza indirgemiş olursunuz. Çünkü bu spreyler kuaförlerde fön işleminden önce ısının saça verdiği zararı engellemek için kullanılıyor. Evde düzleştirmenin yanı sıra kuaförde fön çektirerek de düz saçlara sahip olabilirsiniz, ancak önceden de belirttiğimiz gibi yalnızca birkaç günlüğüne.

Eğer saçlarınız uzun bir süre boyunca dümdüz olsun istiyorsanız farklı bir fön yöntemi olan “brezilya fönü”nü denemeniz gerekiyor. Peki uzun süreli saç nasıl düzleştirilir? Kuaförlerde yapılan bu işlemde saç özel bir yöntemle düzleştiriliyor ve 6 ila 8 aya kadar bu düzlüğünü koruyor. Ancak saçı yıpratan bu yöntemi çok fazla tavsiye etmemekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ