Saç Ekiminin Zararları! Saç Ekiminin Yararları!

Saç Ekiminin Zararları! Saç Ekiminin Yararları!

Saç ekiminin yararları ve zararları konusu internette çokça araştırılan başlıca konular arasındadır. Saç ekimi işlemi genellikle erkekler tarafından yaptırılıyor gibi düşünülse de kadınların da bu işlemi tercih ettikleri bilinir. Çeşitli sebeplerden dolayı saçı dökülen kişiler saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekiminin zararları nelerdir? Gibi sorgularla bu konu hakkında bilgi edinmek isterler. Canimanne.com olarak biz de sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik. Sitemizdeki bir diğer faydalı içerik olan Kelliğe Doğal Çözümler başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

sac-ekiminin-zararlari
Saç Ekiminin Zararları

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin en çok merak ettikleri arasında saç ekiminin zararları olup olmadığıdır. Saç ekim işlemi neticesinde kafa derisine ekilen saçlar kalıcı ve dayanıklı olurlar. Ekim işlemi ile birlikte tedavi de başlatıldığından aslında işlem yaptıran kişinin yaşayacağı sorunlar ortadan kaldırılmaya çalışılır. Saç ekiminin mutlaka işinin ehli, uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Saç ekimi ile kişiye kazandırılan yeni saçlar kendisinden alınan saç telleri olduğundan dökülme yaşanmaz. Ancak saç ekiminden sonra yapılması gerekenler konusuna dikkat edilmezse bazı sorunlar yaşanabilir.

sac-ekiminin-zararlari
Saç Ekiminin Zararı Var mı?

Saç Ekiminin Zararları Var mıdır?

Saç ekiminin yan etkileri de saç ekiminin zararları kadar sıkça merak edilir. Saç ekiminden sonra bazı durumlarda aşağıdaki sorunlar yaşanabilir. Bu durumda mutlaka işlemi yapan uzmana danışılmasında yarar vardır.

  • Ekim yapılan bölgede ağrı görülebilir. Doktorunuza danışarak ağrı kesici kullanabilirsiniz.
  • Saç ekilen bölgede ödem oluşması saç ekiminin yan etkileri arasındadır. Oluşan ödem yani şişlik genellikle zaman içinde ortadan kalkar.
  • Saç ekim işlemi yapılırken bazen kanamaların olduğu görülür. Kanama olmaması için işlem yapılan bölgeye dokunulmaması, kaşınmaması gerekir. Dokunmamak enfeksiyon riski açısından da önemlidir.
  • Saç ekimi yapılan kafa bölgesinde oluşan pembeliklerin geçmesi bazen 2 ayı bulabilir.
  • Saç ekimi yaptıranlarda en sık görülen yan etki kaşınma ile ortaya çıkan alerjik reaksiyondur. Zaman içinde azalarak geçer.
sac-ekiminin-zararlari
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ