Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Taze fasulye Türk mutfağının sevilen lezzetleri arasındadır. Etli ya da kıymalı olarak pişirilebildiği gibi zeytinyağlı taze fasulye yapımı da mutfaklarda tercih edilir. Hamarat hanımlarına lezzet katmak için pişirdikleri taze fasulye misafirlik menüler arasında da yer alır. Ancak yemek yapmaya yeni başlayanların taze fasulye kaç dakikada pişer? Sorusu halen güncelliğini korur. Yaz sebzeleri arasında olan taze fasulye doğru şekilde ve doğru zaman süresinde pişirildiğinde lezzetine doyulmaz. Taze Fasulye Dondurucuya Nasıl Konur? Yazımızın da faydalı olabileceğini düşünüyoruz.

taze-fasulye-kac-dakikada-piser
Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

Taze Fasulyenin Pişme Süresi Ne Kadar?

Taze fasulyenin pişirme süresi konusu yemek pişirmenin püf noktaları konulu bilgiler arasındadır. Yemeklerin pişme süreleri normal tencerede mi, yoksa düdüklü tencere de mi pişirildiğine göre değişiklik gösterir. Taze fasulye kaç dakikada pişer? Sorusu düdüklü tencerede pişiriliyorsa kaynamaya başladıktan ve altı kısıldıktan sonra 15 – 20 dakika, normal tencerede pişiriliyorsa 40 – 45 dakika civarındadır. Ancak bu süreler fasulyenin çeşidine göre değişebilir. Bu sürelerde pişmeyen taze fasulye biraz sıcak su eklenerek pişirilmeye devam edilebilir.

taze-fasulye-kac-dakikada-piser
Taze Fasulye Pişirme Süresi

Taze Fasulye Pişirmenin Püf Noktaları

  • Her yemek için geçerli olduğu gibi taze fasulyede de sebzenin kaliteli ve güzel olması yemeğin lezzetini belirler. Taze fasulye alırken gerçekten taze ve kılçıksız olmasına dikkat edilmelidir.
  • Taze fasulye kaç dakikada pişer? Sorusunu cevapladıktan sonra söylenmesi gereken bir diğer nokta kullanılacak olan soğan ve domatesi yeterince sulu olması gerektiğidir. Çünkü taze fasulye yemeğine çok su koyulmaz, yemek suyunu soğan ve domatesten alır.
  • Taze fasulye pişme süresi fasulyenin cinsine göre değişir. Domatesler suluysa belirtilen sürede pişmese bile su eklemeye gerek kalmaz. Ancak susuz domates kullanıldığında sıcak su eklemek gerekebilir. Domatesleri doğramak yerine rendelemek de suyunun daha çok olmasını sağlar. Rendelenen domatesler süzülmeden suyuyla birlikte yemeğe koyulur.
taze-fasulye-kac-dakikada-piser
Taze Fasulye Pişme Süresi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ