Saç Kırıklarına Çözüm Önerileri

Saçlarımıza ne kadar özen gösterirsek gösterelim hava kirliliği, düzensiz beslenme, yanlış saç bakım ürünleri, yüksek ısılı saç şekillendirme aletleri bir süre sonra saç tellerinin yıpranmasına, solgunlaşıp matlaşmasına ve en nihayetinde kopup dökülmesine sebep olur. Dökülmeyen saçlarda kırıklar meydana gelebilir. Saç uçlarında çatallaşma ile kendini gösteren kırıklar bakımsız ve kötü bir görünümle canınızı sıkabilir.

sac-kiriklarina-cozum-onerileri-2

Saç kırıklarını düzelten ya da onaran bir formül ne yazık ki olmadığından, bunlara sebep olan faktörleri ortadan kaldırarak en azından yeni kırıkların oluşmasını önleyebilirsiniz. Saç uçlarınız fazla kırılıyorsa ilk olarak saç kurutma makinesi, fön ve maşa gibi işlemlerden ve cihazlardan uzak kalmalısınız. Yüksek ısıyla çalışan bu aletler saçlarınızın kurumasına ve kırıklar oluşmasına sebebiyet vermektedirler. Pratik bilgiler köşemizde hanımların en kıymetli hazinesi olan saçlarındaki kırıklara çözümler aramaya karar verdik.

sac-kiriklarina-cozum-onerileri-1

Saçlarınızdaki kırıkları belli aralıklarla temizletmeniz önemlidir. Kuaförde ya da evde kendiniz saçlarınızdaki kırıkları uygun bir makas yardımıyla kesebilir, arkasından saçlarınıza nemlendirici maskeler uygulayabilir ve onların canlanması için dışarıdan müdahale edebilirsiniz. Yeri gelmişken saç kırıklarını önlemek için bazı püf noktaları da bilmenizde yarar var. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ıslakken taramamalı, havlu ile kuruturken sert bir şekilde ovalamamalısınız. Havluyu başınıza sarıp suyu çekmesini beklemek en doğru saç kurutma şeklidir. Ayrıca saçlarınıza taktığınız metal ve sert plastik tokalar, yaptığınız sıkı at kuyrukları da saçlarınızın kırılıp, kopmasına sebep olacaktır.

sac-kiriklarina-cozum-onerileri

Saç kırıklarını önlemek için evde hazırlayacağınız doğal bir maske de işinize çok yarayabilir. 4 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı bal ile hazırlayacağınız maskeyi saçlarınızın uçlarından başlayarak tüm saçınıza sürün. Tüm karışımı saçlarınıza yedirdikten sonra bir bone takarak 45 dakika bekleyin. Şampuan ve ılık suyla maskeden arındırdığınız saçlarınızı bir havlu yardımıyla kurulayın. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız saçlarınıza tepeden tırnağa bakım yapacak, onları canlandıracaktır.

sac-kiriklarina-cozum-onerileri-4

Bebek patikleri kategorimizdeki örnekler aklınızı başınızdan alacak, hemen örmeye başlatacak kadar sevimliler. Bu linkle sitemize ulaşabilir, farklı kategorilerdeki yazılarımızı takip edebilirsiniz.

sac-kiriklarina-cozum-onerileri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ