Saç Parlatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç Parlatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç parlatma yöntemleri nelerdir, daha sağlıklı ve parlak saçlar için neler yapabileceğiniz ile ilgili önerileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Parlak ve sağlıklı saçlar hemen hemen her kadının hayalidir. Saçların sağlıklı olması daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Sağlıklı saçlar için ise bakım şarttır. Saçlarınıza düzenli yapacağınız doğal bakımlar sayesinde saçlarınızda kırık oluşumu azalır, daha sağlıklı uzar, dökülmesi mümkün olduğunda azalır. Farklı saç tipleri olduğu için her saç tipine özel farklı bakımlar vardır. Her bakım her saç tipine uygun değildir. Bu nedenle bakıma başlamadan önce saç tipinizi belirleyin. Sizler için hazırladığımız önerileri kendi saç tipinize uygun olarak uygulayabilirsiniz. Saç parlatma yöntemlerini aşağıdan madde madde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Saç Parlatma Yöntemleri Nelerdir?

  • Keratin saç bakımında önemli bir detaydır. Kuaföre gitmeden evde keratin ürünlerini düzenli olarak uygulayıp yoğun bakımlar yapabilirsiniz.
  • Aloa vera jelinin saçın ben dengesini sağlama üzerinden ciddi etkileri vardır. Nemsiz saçlar kuru ve cansız görünür. Bu nedenle aloa vera gibi saçınızın nem dengesini sağlayacak doğal ürünleri deneyebilirsiniz.
  • Bir kap içerisinde doğal yağları, yumurtayı, balı karıştırıp saçlarınıza iyice sürün. Daha sonra ise bone ile üzerini kapatıp bir kaç saat bekleyin. Saçınızdaki yumurtayı kolayca çıkarmak için önce saçlarınızı ıslatmadan kuru şampuan ile köpükleyin. Sonrasında tekrar su ve şampuan ile kolayca durulaya bilirsiniz.
  • Saçlarınıza haftada 2 defa doğal yağlar sürün. Doğal yağlar saçları parlatacak ve canlı bir görüntü verecektir.
  • Hindistan cevizi yağının hem cilt hem de saç sağlığı üzerinde faydaları vardır. Cildinizin daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için gün sonunda makyajınızı Hindistan cevizi yağı ile temizleyebilirsiniz. Saçlarınız için ise duş almadan önce diplere fazla uygulamamak şartı ile Hindistan cevizi yağını saçınıza sürün. Üstünü streç ile kapatıp 1 saat bekletin. Hafta 2 defa bu yöntemi yaparsanız kısa sürede daha sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Her banyo sonrası saçlarınızı soğuk su ile son bir kez daha durulayın. Soğuk su saç köklerini uyarıp saçlarınızın canlanmasını sağlayacaktır.
  • Elma sirkesi hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Temizlikten bakıma birçok alanda faydalı olan elma sirkesini saçlarınızı parlatmak için de kullanabilirsiniz. Şampuanınızın içerisine elma sirkesi koyabilirsiniz. Son durulama suyunu elma sirkesi ile karıştırıp yapabilirsiniz. Elma sirkesi kötü kokusuna rağmen saçlarınızın pırıl pırıl sağlıklı görünmesini kolayca sağlayacaktır.
  • Birkaç tane ısırgan otu yaprağını kaynar suda demlenmeye bırakın. Daha sonra bu su ılıyınca saçlarınıza sürüp sıcak havlu ile kapatın. Bu yöntemi düzenli yaptığınızda saçlarınız güçlenecek ve ışıldayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ