Saçınız Kestirmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Şey

Saçınız Kestirmeden Önce Bilmeniz Gereken 6 Şey

Saçlarınızı Kestirmeden Bilmeniz Gereken 6  Önemli  Nokta

Özellikle yıllarca uzun saç modeli kullanan kadınlar kendilerine yeni bir görüntü vermek için öncelikle saçlarını kestirirler.Bu davranış farklı bir görüntü için doğru olsa da, saçınızı kestirmeden önce dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır.

GuuBULA77pYaUnAqsjgt

1. Doğru  Kısa Saç Modeline Karar Vermek

Herhangi bir dergi yada magazin sayfasından karar vereceğiniz bir model bazen sizin yüzünüzde hayal kırıklığı yaratabilir.Bu nedenle modele karar verirken çok dikkatli olmak gerekebilir.Eğer işin içinden çıkamıyorsanız yüz şekli size benzeyen bir model bularak oradan esinlenebilirsiniz.

2. Kısa Saç Kesimi Sonrası Bakım

Saçlarınızı kısa kestirdikten sonra dikkat etmeni gereken bir nokta  da daha önce kullandığınız saç şekillendirici gibi malzemelere elveda demektir.Çünkü kısa saçlar için farklı saç şekillendiriciler,fırçalar ve maşalar vardır.Demek oluyor ki saçınızı kestirdikten sonra eski malzemelerinize saçınızı uzatana kadar elveda demeniz gerekir.

3. Kısa Saçın Genel Bakımı

Eğer pixie-cut gibi bir saç modeliniz varsa  özellikle yeni kestirdiğiniz dönemde dışarı çıkarken çok rahat edebilirsiniz.Bu tip saçlara şekil vermek çok kolay olabilir.Ayrıca kısa saçlı iken daha az kozmetik (saç kremi,saç şekillendirici gibi)kullanırsınız.

4. Kısa Saç Kesimi Sonrası Daha Çok Kuaföre Gidersiniz

Şaşırtıcı ama gerçek kısa saç kesimi daha çok kuaföre gitmeyi gerektirir.Çünkü uzayan saçlar saç modelinizi bozacağı için sık sık kuaför tarafından düzeltilmesi gerekir.Bozulmuş kısa modeller son derece derbeder ve şekilsiz görünebileceği için kesilmesi ve modelin tekrar şekillendirilmesi gerekir,bu da kuaför ziyaretlerini artırır.

kisa-sac-kestirmeden-once-bilmeniz-gerekenler

5. Kısa Saç Kirli Kullanılabilir mİ?

Uzun saçlarınız kirlendiğinde ve bir türlü yıkamaya vakit bulamadığınızda bunu kamufle etmek çok zor olmayacaktır.At kuyruğu,saç örgüsü,topuz gibi seçeneklerle saçınızın kirli olduğu gerçeğini saklayabilirsiniz.Ancak  kısa saç kesimi bunu kolaylıkla tolere etmeyecektir.Yine de imkansız değildir saçlarınızın kirini saklamak.Bir şapka yada eşarpta kurtarıcı olabilir.

 

Kısa kesilmiş saçların kolayca uzamayacağı göz önüne alınarak, saçınızı kestirmeden önce iyice düşünmeniz gerekir.Özellikle uzun saçlarını çok seven kadınlar aceleyle saçlarını kestirirlerse saçları uzayana kadar çok fazla sıkıntı yaşayabilirler.Bu ,hatta  günlerce dışarıya çıkamama durumuna sebep olabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ