Saçlar İçin Kış Bakımı

Güneşten uzak kış aylarının gelmesi ile beraber saçlarımızda bundan olumsuz yönde etkilenmektedir. Doğru ve düzgün bir bakım sayesinde saçlarınız kışında sağlığını, parlaklığını koruyabilirsiniz. Kış boyunca saçlarınızın harika ve sağlıklı görünmesi için sizler adına birkaç öneriyi bir araya getirdik.

Saçlar için kış bakımı oldukça önemlidir. Kışın saçlar dışarının soğuğu ve içerinin ısısı ile beraber kurulaşır. Yıpranmadan, kırılmalardan ve saçların kurumasından kurtulmak ve korunmak içinde nasıl ki cildimizi nemlendiriyorsak saçlara nemlendirme uygulaması yapmalıyız. Sadece nemlendirmek de yeterli olmayacaktır. Kışın da saçlarınızın güzel ve sağlıklı olması için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Sağlıklı ve düzenli beslenmeli, yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeli ve bol su içmelisiniz.

Kış aylarında saçların fazla şekillendirilmesi kırıklara ve dökülmelere sebep olabilir. Kırıklarınızı sık sık aldırmalısınız. Islak saç ile dışarı çıkmayınız. Bu saçlarınız ve saç deriniz için iyi olmayacak ve kırılmalara sebep olacaktır. Alkol ve silikon gibi kimyasal içere ürünlerden uzak durmanız da fayda var. Kullandığınız şampuan ve bakım kremlerinin doğal olanlarını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz ürünleri mutlaka saç tipinize uygun olarak seçmelisiniz.

Kış aylarında saçlarınızı soğuk havanı etkilerinden korumak için mutlaka şapka kullanınız. Soğuk hava direk saçlarınız ile etkileşim kurduğunda saçlarınızın kurumasına ve kırılmalara sebep olabilir.

 Saç tipinize uygun saç kremi ve şampuanları tercih etmelisiniz. Aksi halde bu bakım ürünleri fayda değil size zarar getirir. Saç kremini uygularken saç uçlarınızdan başlayınız ve saç derinize değdirmeyiniz. Aynı zamanda kışın saçlarınız aşırı kuruyorsa saç bakım ürünleri ve saçlar için uygulanan yağlardan da kullanabilirsiniz. Saçlarınızı iyi tanıyın ve ona göre bakım yapınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ