Sağlığınızı Korumak için İlk Adım

Su içmek sağlığımız için en önemli etkenlerden biridir. Vücudumuzun %60-70 su olduğunu düşünürsek suyun bizim için ne kadar önemli olduğunu da anlamış oluruz.

  Su içmenin faydaları nelerdir bunlara değinecek olursak aşağıdaki sıralamayı yapmamız mümkündür.

. Su vücut ısımızın düzenlenmesini sağlar.

. Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

.  Vücudumuzun direncini artırır.

. Yorgunluğumuzu büyük ölçüde azaltır.

. Su performansınızı olumlu yönde etkilemektedir. Susuz kalındığında performans da düşüklük gözlemlenmektedir.

. Su iştahı azaltır.

. Yağ yakımını hızlandırdığı için daha sağlıklı olmanıza yardımcı olur. Vücudunuzdaki zararlı yağların atılmasını ve yakılmasını sağlar.

Su içtiğiniz kadar nasıl bir su içtiğiniz de önemlidir. Özellikle kaliteli suları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sürekli dolum yapılan damacana suları kullanmamaya özen göstermeli sularınızı evde muhafaza ederken pet veya plastik şişelerde değil cam şişeleri tercih etmeniz de fayda var.

Susuz kalmak birçok sağlık sorununa neden olmaktadır. Cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olabileceği gibi organ tahribine de yol açmaktadır. Nasıl ki susuz kalan bitki solar ve ölürse insan da aynen böyledir. Susuz kaldıkça hem içten hem dıştan çürümeye başlar. Daha kaliteli bir yaşam için mutlaka günde en az 2 litre su tüketmeliyiz.

Su hayattır. Su yaşamımızı en iyi şekilde sürdürebilmemiz için en gerekli besindir. Yemeksiz belki bir süre yaşanabilir ama su olmadan hayat da olmaz. Bir yetişkin günde 10 bardak su kaybeder bu kaybedilen suyun yerine koyulması içinde düzenli olarak her gün en az 2 litre su tüketilmesi gerekir. Özellikle böbrekler başta olmak üzere tüm organlarımız susuzluktan olumsuz yönde etkilenir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ