Saçlar İçin Uygulanabilecek En İyi Maskeler

Saçlar İçin Uygulanabilecek En İyi Maskeler

Bakımlı ve parıltı bir saça kavuşmak alına bakarsanız çok kolaydır. Pahalı kremlere bakım maskelerine sahip olmanıza gerek yok.  Evde ki malzemelerle de çok rahat bu bakımları uygulayabilirsiniz. Mutfaktaki ürünlerle daha sağlıklı kimyasallardan uzak bir bakımla pırıltılı ve sağlıklı saçlara kavuşmak basittir. Saçlar dış etkilerden hemen etkilenir. Dışarda ki hava kirliliği, her gün saç yapımında kullanılan fön, maşa ya da düzleştirici, güneş, saç boyaları gibi etkenler saçın yıpranmasında büyük bir etkendir. Bu yüzden saç bakım maskelerine ağırlık vermesiniz. Düzenli bir şekilde hiç aksatmadan saç bakımınızı yapmalısınız. Sizlere evdeki malzemelerle saç maskeleri önerecek olursak bunlardan bir kaçı şu şekildedir;

  • Saç bakımında birinci ve en etkili yöntem mayonezdir. Saçınızın sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız saçlarınıza mayonezi iyice yedirin ve 20 dakika bekleyin daha sonra ılık suyla iyice durulayın. Saçlarınızın parlaklığını hemen fark edeceksiniz.
  • Bir diğer maske ise siyah çayla yapılan maskedir. Demlemiş olduğunuz çayı saçlarınıza iyice yedirin daha sonra 20-30 dk bekletin daha sonra durulayın. Bu yöntem saçlarınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda da saç dökülmelerini önleyecektir.
  • Bir başka maske ise avokado ve zeytinyağı ile yapılan maskedir. Bir adet avokadoyu soyduktan sonra çukur bir kabın içinde iyice ezin daha sonra üzerine zeytinyağı ve bir miktarda badem yağı ekleyebilirsiniz. Tamamen karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulamaya başlayın. Bu karışımı uygulamadan önce şunu söylemek gerekir ki saçlarınızın nemli olması saçınıza o karışımı yedirmenizde size fayda sağlar. Nemli saça uyguladıktan sonra saçlarınızı streçle sarın ve 20 dk kadar bekleyin bu bekleyişin ardından saçlarınızı ılık suyla iyice durulayın. Durulamadan sonra saçlarınızı havluyla ufak hareketlerle kurulayın ve saçlarınızın son görünümüne bakın büyük farkı göreceksiniz.
  • Bir sprey kutusuna elma sirkesi ve su ilave edin ve bu karışımı saçlarınıza uygulayın
  • Bal saçlar ve ciltlerde çok önemli bir besin kaynağıdır. Saçlara nem kazandıran balı bir şişeye iki kaşık kadar suyla birlikte ilave edin ve çalkalayın bu karışımı saçlarınıza uygulayın saçlarınızın nem dengesini korumasında en iyi yöntemdir.
  • Son olarak ise yoğurt saçları kuvvetlendirir ve parlaklık kazandırır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ