Sağlıklı Yaşam için Birkaç İpucu

  Sağlıklı ve uzun ömürlü olmayı her kişi istemektedir. Hayatınızı düzene sokarak ve birkaç değişiklik ile daha sağlıklı ve uzun yaşayabilirsiniz.

   Sağlıklı bir yaşam için birkaç ipucunu sizler ile paylaşacağız. Bunlardan birkaçı şunlardır;

  • Sağlıklı bir yaşam için en önemli detay elbette ki sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Bunun ilk adımı da her yeni güne sağlıklı ve güzel bir kahvaltı ile başlamaktır. Sağlıklı ve dengele beslenmenin ilk etabı elbette ki kahvaltı yapmaktan geçer. Mevsiminde yetişen sebze ve meyve tüketiniz. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde bir beslenme programı uygulayın. Bazı önlemleri hasta olduktan sonra almak ne yazık ki geç kalınmış bir davranış olacaktır. Bu yüzden daha sağlıklı bir hayat için önceden kendinize ve beslenmenize dikkat etmelisiniz ki daha uzun ve sağlıklı yaşayabilin.
  • Sağlıklı bir yaşam için düzenli uyku da en az düzenli ve dengeli beslenmek kadar önemlidir. geç uyuyan ve geç uyanan bir beden ne yazık ki hantallaşacak ve gerekli olan enerjiyi alamayacaktır. Bunun için daha sağlıklı bir yaşam için uykunuzun düzenli ve tam olması gerekir. Düzenli ve deliksiz bir uyku bağışıklık sisteminizi olumlu yönde etkileyecektir.
  • blank
  • Düzenli olarak yapılan spor da hayat kalitenizi artıracak daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır. Bunun için her gün 15-20 dakikalık kısa yürüyüşler, veya küçük jimnastik hareketler yapabilirsiniz.
  • Beyninizi aktif olarak kullanın. Çalışan demir pas tutmaz deyimi tam da buna göre söylenmiştir. Bunun için arada sırada bulmaca çözebilir, zeka oyunu oynayabilir veya kitap okuyabilirsiniz.
  • Vücudunuzun temiz kalmasına dikkat edin. Haftada 2-3 kez banyo yapmanızda fayda var.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ