Sahur Yemekleri Nasıl Olmalıdır?

Sahur Yemekleri Nasıl Olmalıdır?

Sahur Yemekleri Nasıl Olmalıdır?

İçimizi sıcak duygularla kaplayan bizlere sevgiyi, sabrı ve paylaşmayı öğreten ramazana çok şükür bir kez daha ulaştık. Ramazan ayında oruç tutmak bütün İslam aleminin yapması gereken bir ibadettir.

Yaz Günlerinde Oruç Tutmak

Ramazan ayının haziran ayına denk gelmesi münasebetiyle 17 saate varan açlık ve susuzluk Müslümanları oldukça zorlamakta. Özellikle yaz ayı olan haziranın sıcakları oldukça fazla olduğu için insanlar açlıktan çok susuzluktan dert yanarlar.

Ramazan ayını sağlıkla ve kolay bir şekilde bitirebilmek mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler sahurda ve iftarda yediklerimize, içtiklerimize ve miktarlarına dikkat etmeliyiz. Uzmanların bu konu hakkındaki uyarılarını dinlemeli ve uygulamalıyız. Aksi takdirde vücudumuza vereceğimiz zararı tahmin bile edemeyiz.

sahur-yemekleri-nasil-olmalidir

2017 Ramazan Sahur Yemekleri Nasıl Olmalıdır?

Bu sebeple beslenme uzmanlarının önerileri olan 2017 ramazan menüleri ve 2017 sahur yemekleri tavsiyelerine kesinlikle kulak asmalı ve harfiyen uymalıyız.

Birçok insan sahura kalkmak yerine yatarken bir şeyler atıştırıp sahuru geçiştirerek oruç tutmaya çalışıyor. Ancak 17 saatlik orucu rahat ve zorlanmadan geçirebilmeniz için sahuru tam zamanında yapmanız sizin için en iyi olandır. Sahurda neler yenmeli? sorusuna gelecek olursak bu konuda uzmanlar şu bensin gruplarından mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Öncelikle tahıl ve ekmek çok önemli sonrasında peynir, yumurta ve et gibi protein ağırlıklı ve meyve-sebze ve tabii ki su…

sahur-yemekleri-nasil-olmalidir

Sahurda Sulu Gıdaların Önemi

Su grubu için sahurda meyve kompostolarını tercih edebilirsiniz. Tuz sizi susatacağı için tuzlulardan kaçınmalısınız. Örneğin zeytin, turşu ve salamuralar gibi. Ayrıca bağırsaklarınızda tembellik bulunan insanlar bir miktar zeytin yağı içebilirler. Hurma ve kayısıda sizi tok tutacak besinlerdendir.

sahur-yemekleri-nasil-olmalidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ