Sakallı İplik İle Yapılan Lifler

Hazır olarak alınan lifler olsa da el emeği, el örgüsü ile yapılan liflerin yerini tutmamaktadır. Örgü lifler geçmişten bu yana çeyiz sandıklarımızı süslemeye ve banyolarda var olmaya devam etmiştir. Birçok model ve çeşidi bulunmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan örnek ve modellerinin yanı sıra her geçen gün yeni model lifler ile de karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Örülen ipin türüne, yapılan modele göre lifin modeli değişmektedir.

 El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk olarak yapılan liflerin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lif modelleri de sıklıkla tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ise simli, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak da şık lifler elde edebilirsiniz.

Sakallı iplik ile yapılan lifler son zamanların gözdesi durumuna gelmiştir. Pek çok lif örneğinde ve modelinde sakallı iplikler kullanılmaktadır. Sakallı iplikler yumuşak dokuları ile lif modellerine oldukça yakışmakta ve fazlasıyla kullanışlı olmaktadır. Sakallı iplikleri kullanarak kare formlu lifler yapabileceğiniz gibi aynı zamanda oval, yuvarlak, dikdörtgen formlu liflerde yapabilirsiniz.   ,

 Sakallı iplik ile yapılan lif modelleri arasında ise son zamanlarda en çok dikkat çeken model gelin, damat modelidir. Hem normal pamuklu iplik hem de sakallı iplik kullanılarak elde edilen bir modeldir. Gelin damat modelli lifte gelin motifini gelinliği beyaz sakallı iplik ile yapılmaktadır. Oldukça şık ve farklı duran bu modeli sizlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.   En yeni lif modelleri ve örnekleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ