El Yapımı Çocuk Yatak Örtüsü Modelleri

  El örgüsü ve el emeği ürünlere verilen değerin artması ile beraber ev dekorunda, ev ürünlerinde daha sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. El örgüsü yatak örtüleri ise bunlardan biridir. Çift kişilik yataklar için yapılan örgü yatak örtüsü modelleri olduğu gibi aynı zamanda çocuk yatak örtüsü modelleri de mevcuttur.

   El yapımı çocuk yatak örtüsü modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk olarak yapılan modellerin yanı sıra aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örnekler de bulunmaktadır. Kız çocuk yatak odaları için yapılan yatak örtülerinde daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, kırmızı ve mor tonları daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Erkek çocuk yatak örtüsü modellerinde ise daha çok mavi, krem, beyaz, lacivert, siyah ve kahve tonları daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Öreceğiniz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önem taşır. Bunun için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih edebilirsiniz.

El yapımı çocuk yatak örtüsü örnekleri arasında kumaştan yapılan modelleri olduğu gibi aynı zamanda örgüden yapılan, elde edilen modelleri de mevcuttur. Örgü çocuk yatak örtüsünü bütün olarak örmek zor ve zahmetli olacağından daha çok parçaların veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha sıklıkla kullanılmaktadır.

El yapımı, el örgüsü çocuk yatak örtüsü örneklerinin tığ işi örgü ile yapılan modellerinin yanı sıra aynı zamanda şiş örgüsü ile yapılan modelleri de mevcuttur. Siz hangi örgü alanında daha başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ