Şal Örnekleri

Şal Örnekleri

Şal, çok önceki zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Önceden genellikle gelinler için örülen, çeyizlerin vazgeçilmezi şallar, şuan herkes tarafından severek kullanılmaktadır. İlgi büyük olunca şal örnekleri de gittikçe çoğalmaya başlamıştır. Biz de sizlere en çok beğenilen modellerden burada bahsedeceğiz.

 Şal örneklerinden en çok tutulanı üçgen gelen modellerdi fakat artık dikdörtgen şekilde uzanan modellerde tercihler arasında. Hem bu modelleri günlük hayatınızda kullanacağınız gibi hem de şık davetler içinde özenle seçilmiş farklı modellerden yararlanabilirsiniz. Modeline göre yapımı farklılık gösteren şallar çok seviliyor. Ne kadar düğünler artık kapalı ortamlarda yapılsa da yine de gelinlerin çeyizlerinin halen vazgeçilmezi. Özellikle çeyizlerde beyaz ve krem modeller çoğunlukta tercih ediliyor. Çünkü beyaz ve krem asaleti, saflığı temsil ettiğinden çeyize en çok yakışan renk olarak il sırayı alıyor. Üçgen modellerin üzerine yapılan çiçeklerle şal çok şık ve zarif bir görüntü alıyor. Bu model uzun zamandır çok tutula modeller arasında geliyor. Adeta görsel bir şölen ile karşınıza çıkıyor. Hem yapımı zevkli hem de görüntüsü güzel olunca örgü severler bu modele yoğunlaşıyorlar. Hem günlük hayatta hem de şık bir yere giderken kullanabileceğiniz modeller arasında da her renk örülebilen ince ipten yapılan, üçgen olmayan modellerde örgü severleri tutkunu haline getiriyor. Şal modellerini çok fazla sayıda çoğaltabileceğimiz gibi, çok çeşitli şekillerde de örebiliriz. Bazen şallar şiş ile örülürken bazen de tığ ve firkete ile yapılabiliyor.

O kadar çok çeşitli model var ki bu modeller arasında çiçekler yapılırken tuhafiyelerden alınan özel ürünlerle bile modeller tasarlanabiliyor. Siz sadece aklınıza gelen şalı belirleyin. Sonrasında sevdiğiniz bir renk ile modellerden istediğiniz birini örmeye başlayın. Şıklığınıza şıklık katarken aynı zamanda sizi kışın soğuğuna karşı bir kalkan olarak koruyacak bu modeller. Anneli kızlı olarakta aynı şallardan örebilirsiniz. Böylelikle kızınızla şıklık yarışına girerek, dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Şal örneklerine bakın ve kararınızı verin. Şal şıklığında sizde kendinizi, sevdiklerinizi el emeğiniz ile ilk sıralara taşıyın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ