Şal Örnekleri Üçgen Şal

Şal örnekleri üçgen şal yapılışı görselleri ve video anlatımlı şal modelini yazımızın içinde sizlerin beğenisine sunuyoruz. Günlük ve çeyizlik gelin şal modeli uygun şal örnekleridir. Kolaylıkla uygulayacağınız modelleri tercih ederek sizlere paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz.

Örgü şal modelleri mevsim geçişlerinde hanımlarımızın severek kullandığı şal modelleri davetlerde kıyafetleri tamamlayan en güzel aksesuar olmaktadır. Farklı şal örnekleri sayfa içerimizde mevcuttur.

Malzemeler: Alize angora gold şal ipi ( farklı iplerde tercih edilebilir)
3 numara 1.70 mm tığ
İnci ve dikiş iğnesi
Makas

Yapılışı: Üçgen şal olarak hazırlamış modelimiz kabartmalı çiçeklerden oluşuyor. Kenarlarda su taşı modeli uygulanıyor. İkinci sırada çiçek uygulamasına başlıyoruz. Modelimizin arka yüzünde üst üste örümcek yapıp kapatarak çiçek uygulamasına zemin hazırlarken, modelin ön tarafında çiçeklerimizi oluşturuyoruz. İstediğiniz büyüklüğe gelene kadar örebilirsiniz şalınızı.. Kenar uygulaması olarak püskül yapabilirsiniz veya Örümcekli bir kenar uygulaması yapabilirsiniz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü şal modelleri, üçgen şal yapımı, gelin şal modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Şal Örnekleri Üçgen Şal

ÖRGÜ ŞAL MODELLERİ
Şal modeli tığ ile örülen bir model alttaki resimlere bakarak modeli çıkarabilirsiniz
Not:fıstıkları dört defa çekerek yapıyoruz yoksa çok cılız bir örgü oluyor  isterseniz ara örümcek kısmını çoğaltabilirsiniz  bu şekilde örerseniz  iki yumak ip gidiyor ara örümcekler çoğaldıkça ip daha az kullanılıyor  
 
şal modelleri
şal örnekleri
üçgen şal modelleri

Papatya şal için gerekli malzemeler..

Üçgen şal modeli uzun kenardan başlamalı vede eksiltme yapılmaktadır. Çift sayı üzerine kurulmaktadır. Papatyalar iki sırada tamamlanmaktadır.

Alize angora simli ip tercih edilmiştir. Farklı ip kullana bilirsiniz.

3 Numara tığ seçimi, elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Plastik halka (5 paket kullanılmıştır)

Yapılışı: İlk olarak çift sayı kullanıyoruz 8 halka ile başlıyoruz. İlk halkamızın içine ikili trabzan yapıyoruz üç trabzan yapıp 1 zincir çekip sık iğne yapıp papatyanın ilk yaprağını yapmış olduk, tekrar 1 zincir çekip yine üç trabzan yapıyoruz. Üç yaprak yapmış olduk çok uzun olmamak kaydıyla örümcek modeli yapıyoruz üst üste iki örümcek yapıp diğer halkamızı alıp tekrar aynı papatyanın yapraklarını oluşturuyoruz. Detaylı anlatım için video anlatımını izleyerek uygulaya bilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ