Salep türkiyede nerelerde yetişir

Salep türkiyede nerelerde yetişir

Salep türkiyede nerelerde yetişir kış mevsiminin vazgeçilmezi salep nerede yetişir biliyormuydunuz? Bilmeyenler için güzel bir yazı derledik, faydaları nelerdir. Salep dünden bugüne nasıl gelmiştir. Soğuk havaların vazgeçilmezi salep bugünkü konuğumuz olacaktır umarım yazımız severek okursunuz.

Salep nedir ve Türkiyemiz de hangi bölgede yetişmektedir. Ülkemizde hangi bölgede yetişir derseniz. Her bölgede yetişmesi mümkündür. Ege kıyısında, Antalya çevresi, Karadeniz bölgesi, İç Anadolu olmak üzere, Van olmak üzere bir çok yerde yetişe bilen salep en çok nerenin meşhur içeceği derseniz ? Bucak olarak bilinmektedir. Burdur’un bucak ilçesi olarak bilinen enfes içeceğimiz. Kastamonu taş köprü, Yozgat ve bucak olarak en iyi salep burada yetişmektedir.

Kış mevsiminde evlerimize konuk olan salep bol tarçınla içimizi ısıtmaktadır. Salep orkide gibi yetişen kökleri toplanan ve toz haline gelen birçok üründe kullanılmaktadır. Dondurma, kurabiye, ve içecek olarak karşımıza gelmektedir.

Salep ülkemiz haricinde bir çok ülkede de yetişmektedir ve tüketilmektedir. İran da ve ülkemizde en çok tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Salep orkidesi, Belçika, Hollanda, Suriye, Tunus, Romanya, Irak, Rusya, İtalya, Danimarka, İspanya, Fransa, Norveç, ülkelerde yetişen bitkidir. Deniz kıyısı ve kırsal bölge dağlar orman alanlarda yetişe bilen bitki çeşididir.

Şifalı bitkiler vücudumuz için neleri tüketmeliyiz. Sağlığımıza nasıl dikkat etmeliyiz konuları araştırmalarda bulunuyorsanız. Canimanne.com sayfamıza göz atabilirsiniz. Yeni farklı şifalı bitkiler konulu yazılarımız da tekrar birlikte olma dileğiyle salep sevenleri bir fincan salep ile yazımızı okuya bilirsiniz. Hoşçakalınız

Salep türkiyede nerelerde yetişir

Salep faydaları nelerdir?

Soğuk algınlığı ve öksürük için iyi gelmektedir.

Göğsü yumuşatır.

Zihnin çalışma gücüne yardımcı olur.

Kalbi kuvvetlendirir.

Kabızlığa iyi gelir.

Bağırsak solucanlarının düşmesinde etkisi olur.

Cilt içinde oldukça faydalıdır.

Sağlığımız için oldukça faydalıdır.

Sağlık, şifalı bitkiler, faydası nedir hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Faydası nedir? Bilmediğiniz mor havuç faydaları nelerdir için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Salep faydaları nelerdir video anlatımlı olarak izleyerek öğrene bilirsiniz.

Hobi market kanalına bu güzel video anlatım için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ