Salkım saçak lif modeli yapımı

Salkım saçak lif modeli yapımı kolay ve birçok renk ip bir arada kullanılan lif modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Modeli isterseniz battaniye olarak uygulayabilirsiniz. Tek renk ve birkaç renk seçimi sizin tercihiniz olacaktır.

Tığ işi örgü modelleri kolay ve geniş örnek seçimi olması hanımlarımızın en çok uygulanan el işleri arasında yer almaktadır. Lif modelleri de tığ işi örgü modellerinin vazgeçilmez el işidir. Geniş örnek seçimi her kesime uyan modelleri olması en önemlisi video anlatımlı oluşu ilgiyi biraz daha arttırmaktadır.

Çeyizlik lif modelleri, takım lif örnekleri, tasarım lifleri sitemizde bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Salkım saçak lif modeli yapımı

5 Renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: Zincir sayısını istediğiniz boyuta göre ayarlayabilirsiniz. Zinciri çektikten sonra baştan üç zincir atlayıp zincir içine arada zincir çekerek çift fıstık yapalım on zincir çekip en son fıstık tepesine batalım. Devamında dört zincir atlayıp beşinci zincir içine çift fıstık yapalım tekrar on zincir çekip fıstık tepesine batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam edelim.

Farklı ren ip ile devam ediyoruz fıstık aralarına çift fıstık yapalım on zincir çekip diğer fıstık arasına geçiş yaparak çift fıstık yaparak sırayı tamamlayalım.

Aynı işlemi farklı ip ile devam ederek model istenilen boyuta gelene kadar devam etmektedir. İlk sıra on zincir çekip yuva yapmıştık tığ ile yuvanın içinden zincirleri içinden geçiriyoruz. Yapmış bütün sıralara aynı işlemi yaparak tamamlayıp kenar oyasını yaparak lif yapılışını bitirelim. Detaylı anlatım için videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Salkım saçak lif modeli yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ