Salon temizliği nasıl yapılır?

Salon temizliği nasıl yapılır?

Salon temizliği nasıl yapılır? en kalabalık, mobilyanın çok olduğu temizliği uzun süren bazen zorladığı salon temizliğinin nasıl başlamak gerekiyor. Detaylı perdeler kullanılmış olması yer zemin, açık renk koltuk, aksesuarlar, avizesi, aydınlatma lambası, bitmeyen temizlik diyebiliriz, devamlı bu odada oturuyorsak işimiz dahada zor olacaktır. Salon temizliğine nasıl başlamak gerekiyor, tabi ki önceliğimiz dağınıklıktan kurtulmaktan geçiyor

Salon temizliği nasıl yapılır?

• Ortamı toplamaktan başlaya biliriz kitap, dergi ve gazete hepsinin yeri olması alınan eşyaların yerlerine konulması işinizi kolaylık sağlayacaktır. Ardından kül tabaklarını boşaltmak temizlemek, yastık, battaniye, akşamdan yenilmiş çerez tabakları, bütün her şey yerini bulması gerekiyor ki temizliğimiz ilerlesin işimiz daha pratik olsun.

• Zamanla kirden tozdan nasibini alan tül perde temizliği yılda 2 kez temizliği olması gerekiyor açılan camlar içeri giren tozların en çok bulaştığı nokta, isterseniz buharlı temizliyicileri kullana bilir yada yıkaya bilirsiniz.

• Halıların temizliği elektrik süpürgenizin başlığı dövücü kısımlı ise arada onunla süpürmek halınızın rengini ve temizliğine fayda sağlayacaktır, diğer yöntem havalandırmak siz odanızı temizlerken balkona asarak havalanmasını sağlayın ve isterseniz düzenli olarak halınıza uygun halı şampuanı veya arap sabunu, sıvı bulaşık deterjanı, beyaz sirke ile silebilirsiniz.

• Koltuklarınızı güzelce süpürmek en doğru başlangıç daha temiz olması temiz tutmak için örtü kullana bilirsiniz, silmek veya yıkanması olabilir

• Kapı kolları elimizle en çok temas ettiğimiz bir yer olduğu için silinmesi unutulmaması gerekiyor. Pervazların detaylı silinmesi kapıların üst kısımları gözden kaçmaması gerekiyor. Dolap arkaları unutulması en toz biriken yerler.

• Cam temizliği en çok dikkat çeken bölüm lekelerin gitmesi toz, yağmur kirleri, odamıza aydınlık veren camlar silerken beyaz sirke, gazete kağıdı parlaklık verecektir.

• Detaylı  toz alımı avize, masa, sehpa, biblo ve süslerin tozları mikrofiber bez ile daha kolaylık olacaktır

• Son olarak yerler parlasın sıvı deterjan sirke kullanarak hijyen sağlaya bilirsiniz.

pratik bilgiler, ve salon temizliği nasıl yapılır daha daha fazlası için linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Salon temizliği nasıl yapılır? video anlatımlı buradan izleyerek detaylı uygulaya bilirsiniz.

Mutlubiev Profesyonelleri kanalına bu güzel video için çok teşekkür ederiz.

 

blank

Salon temizliği nasıl yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ