Limon Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kadınların güzellik sırlarından biri olan limon karbonat maskesi nasıl yapılır, faydaları nelerdir içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Çoğu kadın kozmetik ürünler ile bakım yapmak yerine evde mutfağında kullandığı malzemeler ile kendi doğal ürünlerini kendileri yapıp bakımlarını daha sağlıklı ve ekonomik bir hale getirebiliyor. Doğada var olan çoğu doğal yiyeceğin veya ürünün farklı farklı faydaları vardır. Cilt sorununuza göre maske yapmanız gereklidir. Kadınların sıkça kullandığı ve özellikle de cilt beyazlatma işleminde faydalı olan limon karbonat maskesinin tarifini aşağıdan adım adım bulabilirsiniz.

Limon Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler: 2 tatlı kaşığı karbonat, 3 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı limon suyu gereklidir.

Tarifi: Tüm malzemeyi uygun bir kap içerisinde iyice karıştırın. Maskeyi günlük olarak yapın. Çok fazla yapıp sonrada kullanırım diye yaptığınız maske bir gün bekleyince hem heba olacak hem de etkisi olmayacaktır.

Uygulanışı: Maskeyi temiz yüzünüze bir fırça yardımı ile sürün. Yaklaşık olarak 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Limon Karbonat Maskesi Faydaları

  • Cilt renginizi açar. Düzenli kullanımda renk tonunuz daha beyaz olur.
  • Sirke, limon ve karbonat temizleyici özelliğe sahiptir. Asidik yapıları sayesinde gözenekler içerisindeki kirleri derinlemesine temizler.
  • Siyah nokta, sivilce, çil gibi inatçı lekelerin renginin açılmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında oluşan güneş lekelerini önlemek için oldukça faydalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ