Canım Anne

Çocuğunuzun Utangaç Olmasına Neden Olacak Davranışlar

Çocuğunuzun Utangaç Olmasına Neden Olacak Davranışlar

Ailelere özel çocuğunuzun utangaç olmasına neden olacak davranışları ve bunları nasıl aşabileceklerini detaylı olarak derledik.

Çocuk gelişimi başlı başına dikkat edilmesi ve üzerine düşülmesi gereken bir konudur. Çocuk gelişiminde ailenin faktörü büyüktür. Çocukların ilerde nasıl bireyler olacağını ilk olarak ailelerinden aldıkları eğitim belirler. Bu nedenle çocukların utangaç, özgüvensiz, mutsuz bireyler olmaması için ailelerin üstlerine büyük sorumluluklar düşer. Çoğu çocuğunun utangaç olmasında ki nedenler farklı olsa da genel olarak bellidir. Çocuk gelişiminde utangaçlık sorunu sık sık yaşanmaktadır. Çocuklarınızın utangaç olmasına neden olacak davranışları ve nasıl davranılması gerektiğini aşağıdan bulabilirsiniz.

Çocuğunuzun Utangaç Olmasına Neden Olacak Davranışlar

  • Aile ile çocuk arasında yeterli bir iletişim bağı yok ise genellikle çocuk ailesinden dolayı çekingen ve utangaç bir birey haline dönüşür. Ailesi ile konuşmaktan, onlara herhangi bir şey anlatmaktan çekinen çocuklar mutsuz ve korku hisseder. Çocuklarınız ile iletişiminizi korumanız ve onlarla konuşmanız gerekmektedir.
  • Sürekli olarak çocuklarınızı yargılamanız utangaç olmalarına neden olan ana sorunlardan biridir. Çocuklar her yaptıklarının yargılanacağını düşünür bu yüzden çekingen ve utangaç olur.
  • Çocuklarınızı takdir etmediğinizde de utangaç olurlar. Örneğin yaptığı ev ödevini, giydiği kıyafeti, yaptığı el işlerini, gün içerisinde davranışlarını mutlaka övün. Onlara ne kadar güzel elbisen, ödevini çok iyi yapmışsın, bu davranışın çok güzel gibi sözler söyleyerek utangaç olmasına engel olup aktif bir birey olmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi