SARI SAÇLAR İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

SARI SAÇLAR İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Bilindiği üzere bütün kadılar için bakım ve güzellik oldukça öneli bir faktördür.  Güzelliğine ve bakımına özen gösteren kadınlar da her renk makyaj tonunun her saç rengine ve ten rengine yakışmayacağının da bilincindedirler. Sarı saçlar için makyaj önerilerine gelmeden önce,  her insanın ten rengi ve saç rengi birbirinden farklılık göstermektedir. Genel anlamda ise esmer, buğday ve sarışın ten rengine uygun makyaj önerileri için önemli olan ten rengi ile saç renginin uyum sağlıyor olmasıdır. Bakımına özen gösteren kadınların saç renklerie verdiği önemin tartışılmaz olduğunu biliyoruz. Ancak saç rengi ile ten rengine uyumuna dikkat edilmesinde fayda görmekteyiz. Burada kastettiğimiz konu ise örneğin esmer renk ten rengine sahip bir kadının sarı saçlara sahip olması oldukça abartılı olmasıdır.

Sarışın ve beyaz ten rengine sahip iseniz ve saç renginiz sarı ise makyaj yapmak sizin için kaçınılmaz. Sarı saçlar için makyaj önerileri arasında en çok dikkat edilmesi gereken husus sarı saç rengi olanların ten renklerinin doğal olarak soluk bir görünümünün olmasıdır. Bu yüzden sarı saçlı olan kadınların makyaj yapmadan dışarı çıkmamaya özen göstermeleridir. Sarı saç donuk bir renk olduğu için cildi soluk ve cansız göstermektedir. Ancak doğru makyaj tekniği ve doğru renk seçimi ile kusursun güzelliğe sahip olarak etkileyici görünü elde etmek hiç zor değildir.

Sarı saçlar için makyaj önerilerine gelecek olursak. Sarı saç ve beyaz ten rengine sahip iseniz, kusursuz görünmek sizler için hiç zor değil. Sarı saçlar için makyaj tonlarında her rengi kullanabilirsiniz. Sarışın kadınların göz renkleri genelde daha canlıdır ve bu yüzden göz makyajında kahverengi tonlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Kahverengi göz makyajına uyumlu kahverengi allık ve pembe veya kırmızı tonlarında ruj ile desteklendiği durumda kusursuz güzelliğinizi ön plana çıkarmış olursunuz. Sarışın kadınlar makyajsız iken her ne kadar solgun görünseler de ufak dokunuşlar ile etkileyici olmak onlar için hiç de zor değildir. Daha etkileyici makyaj için, pembe fondoten, pembe allık, kahverengi ya da gri göz kalemi, kahverengi ya da siyah rimel, pembe ruj  kullanabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ