Seccade Kenarı Modelleri

Ana malzemesi dantel olan salon takımları, vitrin peçeteleri, sehpa, masa ve yatak örtülerinin yanı sıra; dantel hayatımıza, havlu kenarları, pike kenar süslemeleri, perde kenarları ve seccade kenarları olarak da yer etmiş durumda. Bugünkü konumuzda sizlere dantel seccade kenar örnekleri hakkında yorumlar yapacak ve bazı modelleri beğeninize sunacağız.

Hanımlar biliyorsunuz ki her evde olması gereken şeylerden biri de seccadelerdir. Kendiniz ya da misafirlerinizin kullanımı için seccadeler hazırlamak da bir genç kız çeyizinin ana olmazsa olmazları arasındadır. Vaktiyle sizler ya da büyükleriniz çeyiz sandığınız için çeşitli modellerde seccadeler yapmış ve bunları da çeşitli aksesuarlarla süslemişsinizdir mutlaka. Dantel kenarlı seccade modelleri de bu çeşitlemelerde yerini almakta elbette. Özellikle kanaviçe ve etamin işlemeli seccadelere yakışan dantel kenarları; daha önceden elinizde bulunan havlu kenarları veya pike takımlarının dantellerini örnek alarak uygulayacağınız gibi yepyeni ve farklı modellerle de seccadelerinizi süsleyebilirsiniz.

Namaz kılmak isteyen misafirlerinize gururla el emeği, göz nuru seccadelerinizi sunarken, kolay dantel kenar yapımı ile ilgili bilgilerle yola çıktığınızı hatırlayacak ve yüzünüzde keyifli bir gülümseme oluşacağını görür gibiyiz. Kolay ve zahmetsiz dantel örnekleri ile de seccadeleriniz şık bir dokunuşa sahip olacaktır. Dilerseniz ara dantel motifleri ile de başucunu süsleyeceğiniz seccadelerinizin kenar dantellerini basit tutmanızda herhangi bir sakınca olmayacağını düşünüyoruz. Günlük kullanım için hazırladığınız seccadeleriniz için fazla işlemeli ve ağır motifli modellerden kaçınıp, misafir kullanımı için hazırladıklarınızda detaylara biraz daha fazla özen gösterebilirsiniz. Seccade kenarları için genellikle kalın iplerin tercih edildiğini düşünürsek, tığ işiniz biraz daha hafifleyecek; kısa zamanda seccadenizin kenar dantelini örmüş olacaksınız. Modeliniz ve uygun malzemeleriniz hazırsa seccade kenarı örmek için bir an önce işe başlamanızı tavsiye ediyoruz sevgili hanımlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ