Şeritli uzun lif yapılışı

Şeritli uzun lif yapılışı siparişler ve çeyizler için harika bir lif örneği olduğunu düşünüyoruz. Yapılışı oldukça kolay olan uzun lif modelimizi detaylı yapım aşaması için video anlatımı izleyerek uygulaya bilirsiniz.

El işlerinin tığ tekniğinin en güzel yapılışı diyebileceğimiz lif modelleri hanımlarımızın ilgisini çeken vede yapılışı en çok olan lif örneklerine şeritli uzun lif modelini eklemeye ne dersiniz ?

Çeyizlerin vazgeçilmezi olan lif yapılışları hanımlarımızın sipariş olarak değerlendirdiği bir emektir. Yeni ve farklı modellere ulaşmak için sayfamızı ziyaret edebilir veya yazımızın içindeki linklere tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni modellerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Şeritli uzun lif yapılışı

8 Numara tığ kullanımı

3 Renk lif ipi Bordo, Gri Beyaz

Yapımı Yıldız tekniği Örümcek tekniği

İlk 12 fıstıkla başlayıp sıra başı yaparak bir sıra örülür. Alt ve üst tarafı yan fıstıklar 12 olacaktır. Bu lif modelinde 16 şerit yapılmıştır. İsteğe bağlı şerit sayısı yapılır. Yapılmış olan şeritlerin biri fıstık içeriden biri ise ilk yuvasından ekleyerek bir fıstık yaparak birbirine eklenir işlem şeritler bitene kadar devam eder.

Dikdörtgen olan lifin kısa taraflara el tutma yerleri örülür. En son olarak kenar oyası örülür. Şeritli kolay uzun lif modeli elimizde olur. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımları devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Şeritli uzun lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ