Serum hortumu ile damla sulama sistemi – Kendin yap, Dıy

Serum hortumu ile çiçek, sebze ve bitki damla sulama sistemi

Serum hortumu üretim amacı dışında sebze, bitki ve çiçekler için otomatik damla sulama sistemi yaparak siz evde yokken bitkileriniz, çiçekleriniz ve sebzelerinizi susuz bırakmayın.

Nice emek ve zahmet vererek büyüttüğümüz çiçeklerimiz susuz kalarak solmasına veya tamamen kurumasına serum hortumu damla sulama sistemi kullanarak engel olabilirsiniz.

Serum sulama sistemi kurulumu çok kolay bir sistemdir, ihtiyacınız olan malzemeler serum hortumunun ayarlanabilir anahtarlı olmasına dikkat edin, ayrıca plastik şişeye ihtiyacınız olacaktır. İstediğiniz boyut büyüklükte bir şişe kullanabilirsiniz.

Serum ile otomatik damla sulama sistemi bitmiş hali,  pet şişeleri bir yere sabitleyerek, taban kısmını falçata ile kesiyoruz, ardından şişenin kapak kısmını delip serumu sıcak silikon veya soğuk silikon ile monte ediyoruz.blank

Bitki, çiçek veya sebzenizin boyutuna göre pet şişe veye benzeri bir cisim kullanabilirsiniz. Ayarlama anahtarı ile istenilen miktarda damla su ayarlayabilirsiniz.blank

Kolay ve pratik sulama sistemi için kullanabileceğiniz ve herkesin yapabileceği ve maliyeti de oldukça düşük bir sistem diyebiliriz.

blank

Hatta tek bir serum hortumu ile bir den fazla saksıya bu damla sulama sistemi ile su verebilirsiniz.blank

Serum ile damla sulama videolarını örnek yapılmış olanları aşağıda paylaştık.  Videoyu izleyerek  ayrıca kullanım amacına göre fikir sahibi olabilirsiniz.

Serum ile damla sulama sistemi yapılmış örnek bir çalışma

https://www.youtube.com/watch?v=bcvRMyCbzoQ

 

Serum ile Damla Sulama Sistemi Yapımı

Burada Sedat Bayram’ın anlatımını yapmış olduğu aşamalı Serum Hortumu ile Damla Sulama sistemi. Sedat beye anlatımı ve paylaşımı için teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ