Seyahatte Cilt Bakımı

Seyahatte Cilt Bakımı

Seyahat ederken cilt bakımı yapmak birçok kadın için büyük sorun oluyor. Cilt bakım ürünlerini taşımak ve seyahat sırasında cilt bakımı yapmak herkes için zor bir durumdur. Fakat cilt bakımı yapmamak da seyahat sonrası cildinizin yıpranmasına sebep olur.

Gideceğiniz yerin iklimi de göz önüne alındığında gerekli cilt bakım ürünlerinin mutlaka hazırlanması gerekir. Kuru yapıdaki ve leke olmaya müsait ciltler için ekstra özen gösterilmelidir. Büyük boy ürünlerin taşınamsı zor ise küçük ürünlerin taşınması gerekir.

Cilt bakımı uçak yolculuklarında da ihmal edilmemelidir. Uçarken cildiniz aşırı kurur. Bu durumu önlemek için mutlaka uçuş sırasında içilen şeylere dikkat edilmesi gerekir. Bol su içmek ve antioksidan içecekler tüketmek cildin nemli kalmasını sağlar. Ayrıca uçuş sırasında tuzlu yiyeceklerden de kaçınmak gerekir. Yoğun nemlendirici kremler dudakları ve cildi nemlendirmek için kullanılmalıdır. Uçuş sırasında az miktarda bakım yapılacağı için etkili kremlerin alınması gerekir. Uçuş sırasında mümkünse masaj aleti de taşınması gerekir. Böylelikle cilde masaj yapılır ve kan dolaşımı hızlandırılır.

Seyahat sırasında iklim değişikliği sebebi ile saçlar da yıpranabilir. Ayrıca suyun sertliği sebebi ile saçlar taranamaz hale gelir. Her zaman kullanılan saç kremlerinin mutlaka yanınızda taşınması gerekir. Saçınızı kolay şekillendirmek için de köpük kullanılabilir. Saç yıkama imkanı yoksa kuru şampuanlar kulllanılmalıdır. Kuru sampuan saçlara hacim kazandırır ve güzel bir görünüm vermenizi sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ