Sıcak su ile banyo yapmak zararlı mıdır ?

Sıcak su ile banyo yapmak zararlı mıdır ?

Sıcak su ile banyo yapmak zararlı mıdır ?
Merhabalar, bu yazımızda sıcak suyu çok sevenlere kötü haberimiz var, çoğu insan aşırı sıcak suda duş almak ister, ancak sıcak suda aşırı derecede beklemek o kadar zararlı ki şaşıracaksınız. Çok daha fazla uzatmadan hemen paylaşalım..

  • Kış mevsiminde daha çok görünen cilt kuruluğu için Estetiysen Müzeyyen Soyupak’ın tavsiyesi

  • “Cilt kuruluğunu önlemek için, vücudunuza kurutmayan sabunlar kullanarak her banyo sonrası cildinize nemlendiriciler uygulamanız gerekiyor. Çok sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlerden biri olduğundan dolayı sıcak sudan uzak durmanız gerekiyor. Sıcak suyla sık banyo yapma ve uzun süreli su teması cildimizi kurutur. Kış mevsiminde nem kaybı ve soğuklar dolayısıyla terlemedeki azalma cilt bakımını artıran nedenler arasında yer alıyor. Bu tip sıkıntılarla karşılaşanların en yakın zamanda bir uzmana danışmasını tavsiye ederim” dedi.

  • Ayrıca egzama yaz aylarında daha sık görünmektedir, bunun yanına uzun süreli sıcak su da eklenince egzama kaçınılmaz hale geliyor.
    Sıcak suyun cildi kurutup sonucunda ise egzama yaptığını anlatan Dermotoloji Uzmanı Dr. Ahu Özbilen ciltteki pul pul soyulmalar, gerilme hissi, çatlaklar, kepeklenme, kaşıntının cilt kuruluğundan meydana geldiğini, özellikle kış aylarında havanın kurumasıyla bu durumun günlük yaşamı oldukça olumsuz etkilediğini ifade etti

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ