Sıkışmış Kavanoz Kapakları Kolayca Nasıl Açılır?

Sıkışmış Kavanoz Kapakları Kolayca Nasıl Açılır?

Kadınların mutfakta problemlerinden biri de sıkışan kavanoz kapaklarının kolayca açılmamasıdır. Bunun için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Elinize aldığınız ve o an size oldukça lazım olan cam kavanozları elinize alırsınız, zorlarsınız ama açılmaz. Bu ev hanımlarının birçoğunun zaman zaman karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Genellikle güç kullanarak açmaya çalışsak da aslında sıkışan kavanozları daha kolay şekilde açmanızı sağlayacak bazı püf noktaları vardır.

Sıkışan kavanoz kapaklarını kolayca açmanın püf noktaları konusunda sizlere yardımcı olacağız.

  • Bunun için yapmanız gerekenlerden biri de elinize bir havlu alarak kapağı açmaya çalışmak olacaktır. Havlu yardımı ile açmaya çalışırsanız eğer kavanoz elinizin altından kaymayacağı için daha kolay ve rahat açarsınız.
  • Kavanoz kapağı inatçı bir şekilde sıkışmış ise tahta kaşık ile kenarına vurabilirsiniz veya ters çevirerek tezgaha hafifçe vurabilirsiniz. Bu içindeki havanın çıkmasını sağlayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra açmayı deneyiniz.
  • Sıkışan kavanoz kapağını kolay şekilde açmanın bir diğer yolu ise bıçağın sivri tarafı ile kenarından hava aldırmayı sağlamaktır. Eğer kavanoz kenarından çok az bir hava aldırabilirseniz çok daha kolay ve sizi zorlamadan açılacaktır. Ancak bıçak ile zorladığınızda çok dikkatli olmalı ve yaralanma riskini azaltmalısınız. Her ne kadar eski usul olsa da oldukça etkilidir.
  • Bir kabın içerisine sıcak su koyunuz ve kavanozu ters bir şekilde sıcak suyun içerisine koyunuz ve 30 saniye kadar suyun içerisinde bekletiniz. Cam kavanoz daha kolay genişleyeceği için daha çabuk, kolay açılacaktır. 30 saniye suyun içinde beklettikten sonra havlu ile tutarak açmayı deneyiniz.

Bu öneri ve püf noktalarını sıra ile deneyerek sonuca daha kolay ve çabuk ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ