Canım Anne

Sim yolu yeni lif modeli yapılışı

Sim yolu yeni lif modeli yapılışı

Sim yolu yeni lif modeli yapılışı mısır tekniğiyle yapılan kolay ve şık lif çalışmasıdır. Çeyizlik lif modeli arayan arkadaşlarımız için görselliği güzel lif modelidir. Simli ip ile detaylar uygulanmıştır. Farklı ip seçebilirsiniz. Detayları ve anlatımı videoda anlatılmıştır.

Lif modelleri çeyizlerin en çok tercih edilen el işleri arasında olmaktadır. Hanımlarımız youtube kanallarına bu güzel lif çalışmalarını paylaşarak takipçilerinin beğenisine sunmaya devam ederken lif modeli sipariş alan arkadaşlarımız içinde güzel lif modelleri faydalı olmaktadır.

Sim yolu yeni lif modeli yapılışı

Lif ipi kullanımı

Panç ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçimi

Makas

Dikiş iğnesi ve iplik

Mısır tekniği ile yapılmıştır.

Yapılışı: İlk olarak zincir çekerek başlayalım orta sıklıkta otuz zincir çekelim ve ilmek uzatıp ikinci zincire içine fıstık yapıyoruz. Bir zincir atlayıp yanındaki zincire fıstık tekniği yapalım aynı işlemi sıra sonuna kadar uyguluyoruz. İki zincir ile iki fıstık boşluğuna sık iğneyle geçiş yapalım ve çift fıstık yapalım arada zincir çekelim modelin yan su yolu olmaktadır. Devamında fıstık tepelerine fıstık yaparak devam edilim sıra sonunda yine aynı noktaya çift fıstık yapıyoruz. Toplamda aynı işlemi on sıra örüyoruz. On birinci sırada arttırma işlemi yapıyoruz. Arttırma işlemi dört sıra uyguluyoruz. Fıstık sayısı yirmi iki fıstık sayısı ile örmeye devam edelim yirmi iki fıstık sayısı ile sekiz sıra örelim. Teknik ve mantık aynı şekilde eksiltme yaparak devam ediyoruz. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Sim yolu lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ