Sirke İle Doğal Temizlik

Sirke İle Doğal Temizlik

Ağır kimyasallar içeren temizlik ürünlerini kullanmak hem sağlığınızı tehdit eder hem de temizliğinizin istediğiniz ve gerektiği gibi olmasını önler. Bunun içinde temizlik esnasında doğal temizleyicileri kullanabilirsiniz. Doğal temizleyici sirke, ev temizliğinizde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Bir litre suyun içerisine bir bardak sirke koyarak bu su ile camlarınızı silerseniz eğer pırıl pırıl olur ve kesinlikle bulanık olmaz, iz kalmaz.

Mutfak ve banyo giderlerinizi açmak için de sirkeden faydalanabilirsiniz. Yarım su bardağı karbonatı lavaboya boşaltın ardından bir su bardağı sirkeyi döküp ardından kaynamış su dökerseniz giderler açılacaktır.

Banyo, mobilya, duvarlarda oluşan küf lekeleri için beyaz sirkeyi fısfıslı bir kutunun içine koyarak duvarlara fıslatın. Bir süre bekledikten sonra ıslak bez ile siliniz.

Paslanmaz olan çelik ürünlerinizi beyaz sirke ile ovalayarak temizleyebilirsiniz.

Gümüş kap, kacak, tabaklarınız var ise bir yarım su bardağı beyaz sirke içine bir çorba kaşığı karbonat ekleyiniz gümüşlerinizi bunun içine koyarak üstünden aşana kadar da su ile doldurunuz ve 2-3 saat kadar bekletip durulayıp, kurulayınız.

Bakır ürünleriniz, tencereleriniz var ise bir bezin üzerine biraz sirke döküp karbonat ekleyerek ovalayarak temizleyin ve ardından bol su ile durulayıp, kurulayınız.

Kanepe, mobilya veya duvarlarınızda tükenmez kalem izleri var ise bunu silmek için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Beyaz sirke ve bir miktar karbonatı bir kabın içinde karıştırıp, bezi bununla sıkarak silerseniz sorun hallolacaktır.

Çocuğunuzun sağa sola yapıştırdığı etiket ve yapışkanların ardında bıraktığı izi ortadan kaldırmak için sirkeli su ile silebilirsiniz.

Kokan dolap, kutu, buzdolabınızı kötü kokudan arındırmak için sirkeli su il silebilirsiniz.

Halılarınızı fırçaladığınız, sildiğiniz suyun içine 2 bardak sirke yarım bardak karbonat eklerseniz hem daha iyi temizlenir hem de parlaklık verir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ