El Örgüsü Tığ İşi Şal Modelleri

Şallar hem dış kombin tamamlayıcı hem de kombine parçası olarak kullanılmaktadır. Hazır olarak satılan şallar olduğu gibi aynı zamanda el örgüsü, el emeği ile yapılan şallarda mevcuttur. El örgüsü şallar eskiden beridir var olan ve yapılan el emeği ürünlerden biridir. Günümüzde el emeği ürünlere verilen değerin artması ile beraber farklı ve güncel şal modelleri de ortaya çıkmıştır.

El örgüsü şal modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk olarak yapılan şal modelleri olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı şal modelleri de vardır. Bunların dışında ise ebruli veya sakallı iplik gibi farklı türlerde ipleri kullanarak da şık şallar yapabilirsiniz.

El örgüsü şalların şiş ile yapılanları olduğu gibi aynı zamanda tığ ile yapılanları da vardır. Şiş ile yapılan modelleri daha çok kışlık ve günlük kullanıma uygun olmaktadır. İnce iplikler ve tığ işi örgü ile yapılan şallar ise daha çok yazlık ve özel günlerde kullanmak için yapılmaktadır.

El örgüsü tığ işi şal modelleri çok fazla tercih edilmeye ve bayanlar tarafından yapılmaya başlamıştır. Şalların bütün olarak örülenleri olduğu gibi son zamanlarda parçaların veya motiflerin birleşmesi ile oluşan şallar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

   Farklı şal modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir, resimli anlatımlı görselleri inceleyerek dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Örgü şalların hem günlük kullanıma hem de özel davetlerde kullanabileceğiniz modelleri vardır. Günlük kullanım için yapılan şallar daha çok canlı renkler ve salaş modeller kullanılmaktadır. Özel davetlerde kullanılmak için yapılan şallar ise klasik renk ve modeller tercih edilmektedir. Sizde birbirinden şık ve farklı şal modelleri arasından dilediğinizi yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ