Sirkenin Bilinmeyen Faydaları

Sirkenin Bilinmeyen Faydaları

Sirkenin Bilinmeyen Faydaları

Sirke mutfakta en çok kullanılan gıdalar arasında yer almaktadır. Ancak sirkenin daha bilinmeyen ve duyulmayan pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Sirkenin kullanım alanı oldukça geniştir. Yemeklerde, salatalar, temizlik ve bakım alanında sıklıkla tercih edilmektedir. İşte sirkenin bilinmeyen faydaları;

sirkenin-bilinmeyen-faydalari

  • Sirke et üzerinde bulunan mikropları öldürmektedir. Aynı zamanda çok iyi bir marine edici gıdadır. Etlerinizi marine ederken sirkeden de faydalanabilirsiniz.
  • Bazen yemeklerin tuzunun ayarını kaçırırız. Bu durumda yemeğin içine bir çay kaşığı sirke atmanız yeterli olacaktır. Sirke yemeğin içindeki fazla tuzu çekecektir.
  • Pancar gibi ellerinize boyası geçen sebzelerin veya yiyeceklerin lekelerini ellerinizden arındırmak içinde sirkenin gücünden faydalanabilirsiniz. Sirke ile ellerinizi yıkadığınızda lekeler daha kolay çıkacaktır. Aynı zamanda balık kokusuna karşı da etkilidir.
  • Bulaşık makinenizdeki kötü kokudan kurtulmak ve makinenizi temizlemek için parlatıcı gözüne sirke koyarak boş şekilde çalıştırınız. Sirke hem hijyenik olmasını sağlayacak hem kötü kokuyu yok edecek hem de giderleri açacaktır.
  • Evinizdeki yemek kokularından, sigara kokusundan kurtulmak için odanın veya mutfağın içine bir bardak sirke koyunuz. Sirke tüm kötü kokuları içine çekecektir.
  • Bilgisayar, telefon gibi elektronik eşyaları sirke ile silerseniz daha iyi sonuç alırsınız.
  • Halılarınızı sirkeli su ile silerseniz daha iyi dezenfekte olacaktır. Aynı zamanda yerleri sildiğiniz suya da sirke ekleyebilirsiniz.

sirkenin-bilinmeyen-faydalari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ