Şiş ya da Tığ Kullanmadan Örgü Örmek

Atkı örmek için artık şiş ya da tığ kullanmadan örgü örebilirsiniz. Bunun için tığ ya da şiş gibi materyallere ihtiyacınız yok. Elle atkı örmek, örgü örmek çok kolay . Yaklaşık yarım saat gibi bir zaman diliminde sadece ellerinizi kullanarak örgü örmeniz mümkün. Kendi atkınızı kendiniz çok kısa süre içinde örebilmenin keyfini çıkarın. Örgü işleri kadınlar için hem hobi hem de faydalı meşgalelerdendir. Tığ işleri de kolay ve pratiktir ancak vakit alır. Günümüzde kolay örgü modelleri ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

İnternette bulabileceğiniz çeşitli atkı ve örgü modelleri ile kısa sürede istediğiniz renk atkıya sahip olabilirsiniz.  Atkı ve bere örmek oldukça kolay ve çok kısa zamanda bitip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. El örgüleri Avrupa ülkelerinde de oldukça yaygın hale geldi. Hatta pek çok Avrupalı bayan evlerinde örtüler ve halılar örüyor. Pek çok ev hanımı hem hobi olarak hem ihtiyacını gidermek için evlerinde el örgüsü ile atkılar, bereler örüyorlar.

canım anne-82

Elde örgü ya da atkı örmek için öncelikle kalın ip seçmelisiniz. Şiş ya da tığ ile hangi modeli örecekseniz aynı işlemi ellerinizi ve kollarınızı kullanarak yapacaksınız. Dolayısıyla da ördüğünüz şey sizin hakimiyetinizde olacak. Kalın ip hem dolgun görünecek hem daha çabuk örgü örmenizi sağlayacaktır. Kalın ip kullanmanız ayrıca iplerin birbirine karışmasını da önleyecektir. Renkli ipler de kullanabilirsiniz. Özellikle bebek battaniyesi örmek istiyorsanız 3 renk iple örgünüzü örebilirsiniz. Göreceksiniz ki, şişle ya da tığla öreceğiniz bir bebek battaniyesini bitirmeniz günlerinizi alçakken elleriniz ve kollarınızı kullanarak öreceğiniz aynı modeldeki bir battaniyeyi bitirmeniz sadece saatlerinizi alacaktır.

Çok kalın örgü ipleri ile örülen paspas, kilim ve halı modelleri oldukça moda oldu. Ev kadınları istedikleri renk ve boyutlarda kendi el emekleri ile harika paspas, örtü, halı ve kilim modelleri yapıyorlar. Kış aylarında kullanmanız için çok kısa sürede yapılan elde örülen atkı ve bere modelleri de çok yaygın hale geldi.

canım anne-83

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ