Sivilce İzi Nasıl Geçer – Doğal Leke Giderici Tarifler

Sivilce izi nasıl geçer, doğal leke giderici tariflerin yapılışları ve kullanışları nasıl içeriğimizden detayları ile bulabilirsiniz.

Sivilce çoğu kişide görünen ve oynadıkça leke bırakan bir cilt sorunudur. Sivilceler birçok neden bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ergenlik dönemi ile başlayan sivilceler genetik, cilt yapısı ve cilt temizliği gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Sivilcelerin leke bırakmaması için onlarla oynamamak ve kurutucu maskeler yapmak gerekir. Eğer cildinizde çok fazla sivilce var ise aşağıda yer alan sivilce izi geçirici tarifleri deneyebilirsiniz.

Sivilce İzi Nasıl Geçer – Doğal Leke Giderici Tarifler

  • 1 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık suyu karıştırıp bir pamuk yardımı ile leke olan bölgeye sürünüz. En az yarım saat bekledikten sonra iyice durulayınız. Kuru bir cilt tipiniz var ise maske sonrası mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici kullanınız.
  • Limon suyunu sıkıp direk pamuk ile sivilce lekelerinin üstüne sürebilirsiniz.
  • Yoğurt hem leke giderici hem de cilt tonunu açıcı özelliğe sahiptir. Lekelerin üstüne yoğurt sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra durulayın. Sürekli olarak uyguladığınız lekelerin rengi açılacak zamanla yok olacaktır.
  • Cilt ve saç bakımında sıkça kullanılan hindistan cevizi yağı leke giderici olarak da kullanılmaktadır. Makyajınızı silerken Hindistan cevizi yağı ile silerseniz sivilce oluşumunu engellersiniz. Ayrıca düzenli olarak cilt lekelerinin üstüne hindistan cevizi yağı sürmek lekeleri kısa zamanda yok edecektir.
  • Cildinize buhar banyosu yapın. Sıcak suyun üstüne kafanızın etrafını havlu yaparak yüzünüzü yanmayacak şekilde tutun. Gözenekleriniz iyice açıldıktan sonra limonun üstüne şeker koyup peeling yapın. Duruladıktan sonra son olarak aloe vera jelini sürüp bekletin. Bu işlemi düzenli uyguladığınızda bebeksi ve lekesiz bir cilde sahip olursunuz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ