Sivilceli ve Yağlı Ciltler için Maske Tarifi

Yağlı ciltlerin en büyük kabusu hiç şüphesiz ki sivilceler ve sivilcelerin geride bıraktığı izlerdir. Yağlı ciltler kendi cilt tipine uygun ürünler kullanmazlar ise cilt yağlanması daha fazla olacaktır. Yağlı cilde sahip olanlar yağ içeriği yüksek olan nemlendiricilerden uzak durmalıdır.

sivilceli-ve-yagli-ciltler-icin-maske-tarifi-5

Aynı zamanda ağır kimyasal içeren ve alkol içerikli ürünler kullanmamalısınız. Hem cildinize zarar verecek hem de cildinizin yağ dengesini bozmuş olacaksınız. Burada önemli noktalardan biri de cildinizi tamamen kurutmaya çalışmamalısınız. Önemli olan yağ ve nem oranının dengeli olmasıdır. Aşırı kuru bir ciltte sizin için sorun yaratacaktır.

sivilceli-ve-yagli-ciltler-icin-maske-tarifi-4

Özellikle de yağlı cilde sahip olan kişiler cilt temizliğine daha fazla dikkat etmesi gereklidir. Düzenli olarak cilt temizliğinizi yapmalısınız. Ancak yağlı cilde sahip olan kişilerin cildindeki gözenekler daha çabuk tıkandığı ve sivilce oluşumuna zemin hazırladığı için ekstra bir özen gerektirmektedir. Cilt tipine uygun kremler, maskeler kullanmak en doğrusu olacaktır.

sivilceli-ve-yagli-ciltler-icin-maske-tarifi-3

Yağlı ciltler sadece ılık su ile temizlemek yeterli olmayacaktır. Bu yüzden ekstra temizlik ürünleri kullanmanız en doğrusu olacaktır. Birçok kozmetik ürün olduğu gibi doğal çözüm yolları da mevcuttur. Doğal maskeler sizin için en ideal çözüm yolu olacaktır. Hem kimyasallardan uzak durmuş olacak hem de sağlıklı bir yol izlemiş olacaksınız. Birbirinden farklı maske çeşitleri mevcuttur.

Yağlı ciltler için en iyi gelen maske aspirin maskesidir. 3-4 tane aspirini çatalla ezip üzerine 1 çay kaşığı su, birkaç damla limon ve 1 çay kaşığı bal ekleyerek cildinize maske olarak uygulayınız. 10 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile durulayınız. Bu maske hem cildinizdeki yağ oranını dengeleyecek hem de sivilce oluşumunu engelleyecektir.

sivilceli-ve-yagli-ciltler-icin-maske-tarifi-2

Yağlı ciltlerin gözeneklerini açan ve cildi sıkılaştıran bir diğer maske ise yeşil kil maskesidir. Yeşil kili kozmetik ürünler satan yerlerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

sivilceli-ve-yagli-ciltler-icin-maske-tarifi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ