Sivrisineklerden Korunma Yöntemleri

Malumunuz yaz geldi yanıp kavruluyoruz. Sanki bu yetmezmiş gibi bir de her yerde kan emici sivrisinekler kol geziyor! Çoğumuz her yaz mevsimi geldiğinde bu dertten muzdarip bir şekilde ne yapacağını bilemiyor. Peki, bu sivrisineklere çözüm yok mu? Olmaz mı? Tabii ki var. Piyasada birçok kimyasal satılmakta. İsterseniz bulunduğunuz ortama sivrisinek ilacı sıkıp onları evinizden mümkün mertebe uzak tutuyorsunuz isterseniz de vücudunuza sıkılanlardan alıp kendinizi onların gözünde görünmez bir hale getiriyorsunuz. Ama bana soracak olursanız kimyasal olanından ziyade organik olan yöntemlerden şaşmamanızı öneririm.

Şimdi sizlere yaz aylarında zerre rahat vermeyen sineklere çözüm yolunda organik olan yöntemler ile pratik öneriler sunacağım. Yaz günlerinde giyilen koyu renkli kıyafetler sineklerin bizi odak noktası haline getirmesine sebep olur. Bu yüzden bizler açık renkli kıyafetler tercih etmeliyiz. Sivrisinekler özellikle terli bölgeleri tercih ederler. Bu sebeple vücut temizliğimize dikkat etmeliyiz. Camlarınıza sineklik takarsanız gerçekten fazlasıyla faydasını görürsünüz. Karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusunu sevmezler o yüzden onun bulunduğu ortamda durmazlar. Çay ağacı yağı, nane yağı ve okaliptüs yağını ısırdıkları alana sürdüğünüzde kaşıntıyı alır.

canım anne-169

REKLAM ALANI

Evet, hanımlar sizleri sineklerden korumak için derlediğim bu yazımız umarım sizler için faydalı olur. Eğer korunamadıysak ve sinek ısırığına maruz kaldıysak o bölgeyi kaşımak bizim için daha da kötü olacaktır. Bu noktada önemli olan ısırığın bulunduğu alana elimizi sürmeyip daha da kaşınıp şişmesini engellemektir. Hatta çoğumuzun evinde bulunan limon kolonyasını biraz buzdolabında beklettikten sonra ısırılan yere sürdüğümüzde son derece bir rahatlama hissi uyanacaktır. Bu da sizin için farklı bir yöntem olabilir. Bu sıcak günlerde sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu olmanız dileğiyle.

canım anne-171

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ