Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Sivrisineklerden Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarının kabusu olan sivrisineklerde ortaya çıkmaya başladı. Rahat uyku uyuyabilmek için etkili yöntemlerle sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.
Sivrisinekler yaz aylarında evlerin içerisi daha serin olduğu için kapıdan pencereden kısacası bulduğu en ufak açıklıktan içeriye girebiliyor. Durum böyle olunca da özellikle geceleri rahat uyku uyumanıza izin vermiyorlar. Her ne kadar evi ilaçlasanız da bazen bu çözümler maalesef etkili olmuyor. Doğal ve etkili yöntemler ile yaz aylarında sivrisineklerden evinizi koruyabilir rahat uyuyabilirsiniz.

Sivrisineklerden Kurtulma Yolları

• Evinizin içerisinde taze fesleğen bulundurun. Fesleğenin keskin kokusu sivrisinekleri evinizden uzak tutacaktır. Saksıya gömülü fesleğen ya da reyhan işinizi görecektir.
• Sirke sivrisinekler üzerinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Bir bardak içerisine sirke doldurup pencere veya balkon kapısının kenarına koyun. Sirke kokusu da sivrisinekleri evden uzak tutacaktır.
• Doğal sivrisinek kovucu spreyinizi kendiniz yapın. Bir sprey şişesi içerisine sirke, adaçayı, biberiye, lavanta, nane ve kekik koyun. Daha sonra bitkilerin aromasını vermesi için bekletin. 4-5 saat bekledikten sonra iyice çalkalayıp karıştırın. Ortaya oldukça keskin kokulu bir sprey çıkacaktır. Rahatsız olmak istemiyorsanız evde olmadığınız zamanlarda bu spreyi pencere kenarlarına ve odaya sıkın. Keskin koku sivrisinekleri evinizden uzak tuttuğu gibi bir daha girmesini de engelleyecektir.
• Tüm bu yöntemler işe yaramadı ise soğan ve sarımsak işinize yarayacaktır. Soğan ve sarımsağı ev içerisinde pencere kenarlarına koyabilirsiniz. Ağır soğan ve sarımsak kokusu da etkili olacaktır.

Sivrisineklerden Kurtulma Yolları Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ