Hamam Böceklerinden Doğal Yollarla Kurtulma Yöntemleri

Hamam Böceklerinden Doğal Yollarla Kurtulma Yöntemleri

Özellikle bahçe katında oturanlar için hamam böcekleri oldukça sorun yaratır. Evde dolanması bile insanın midesini kaldıran hamam böceklerinden doğal yollar ile kurtulabilirsiniz.
Hamam böcekleri genellikle banyo ve tuvalet gibi nemli ortamları daha çok sevmektedir Havaların ısınması ile birlikte çoğu hayvanda ortaya çıkmaktadır. Böcekler havalandırma deliklerinden bile eve girebilmektedir. Hamam böcekleri mutfakta yiyeceklerin arasında dolaştığında onları zehirleyebilmektedir. Evinizdeki bu haşerelerden kurtulmak için etkili doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Doğal Yöntemler İle Hamam Böceklerinde Kurtulma

• Lavabo giderleri, banyo giderleri gibi boşlukları işiniz olmadığı zamanlarda mutlaka kapalı tutun. Ayrıca bu giderlerin üzerine hamam böceklerini uzaklaştıran ilaçlar koyabilirsiniz. Hamam böcekleri en fazla bu açıklıklardan evin içerisine girebilmektedir.
• Hayvanlar keskin kokulardan nefret eder. Özellikle defne yaprağı etkili bir hamam böceği kovucudur. Defne yaprağını ufalayıp evin belirli yerlerine bırakın. Defne yaprağının kokusu böcekleri evinizden uzak tutacaktır.
• Evinizin büyüklüğüne göre ihtiyacınız kadar şeker ve karbonatı bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra belli yerlere serpiştirin. Şeker hamam böceklerini kendine şeker. Karışımı yiyen hamam böcekleri karbonat sayesinde etkisiz hale gelir.
• Kedi nanesi keskin kokusu ile bilinmektedir. Attarlarda kedi nanesini bulabilirsiniz. Kedi nanesini de defne yaprakları gibi evin belirli bölgelerine ekleyip hamam böceklerini etkisiz hale getirebilir ve uzak tutabilirsiniz.
• Tüm bunlar işe yaramaz ise soğan ve borik asit karışımını deneyin. Orta büyüklükte bir soğanı doğrayıp daha sonra üzerine un, su veya bira, son olarak ta borik asit ekleyin. 3-4 yemek kaşığı borik asit yeterli olacaktır. Bu karışımı hamam böceğinin geçebileceği yerlere dökün. Oldukça etkili ve ekonomik olan bu yöntem evinizi hamam böceklerinden koruyacaktır.

Hamam Böceklerinde Kurtulma Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ