Siyah Noktalar İçin Maske

Çoğumuzun cilt sorunu olan ve kötü bir görünüm ortaya çıkarak siyah noktalar için maske tariflerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Siyah noktalar çoğu kişide ergenlik dönemi ile başlayan bir cilt sorunudur. Cilt gözeneklerinin geniş olması ve içerisine giren kirler nedeniyle siyah noktalar oluşmaktadır. Siyah noktalar görünün açısından iyi durmamaktadır. Bu nedenle çoğu kişi siyah noktalarını temizlemek için güzellik ürünlerine oldukça para harcamaktadır. İçerisinde ne olduğunu bilmediğiniz kozmetik ürünlere para harcamak yerine evde kendi siyah nokta maskenizi kolayca yapabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Maske

Gerekli Malzemeler: Yumurta beyazı, tuvalet kağıdı, fırça, kase, havlu, sıcak su gereklidir.

Uygulanışı: İlk olarak tuvalet kağıdının katlarını ayırın. Daha sonra ise kasemizin içerisine sıcak suyu ekleyelim. Bir sonraki aşamada ise havlumuzu sıcak su kasesinin üzerine örtelim. Bir süre sonra yüzünüzü havlunun altına koyun ve buhar ile gözeneklerinizin iyice açılmasını sağlayın. Daha sonra ise yüzünüzü kurulayın. Sıra geldi maskeyi yüzümüze yapmaya. Şimdi ayırdığınız yumurta akını bir fırça yardımı ile tüm yüzünüze uygulayın. Sonra ise ince ince katlarına önceden ayırdığınız tuvalet kağıtlarını yüzünüze yapıştırın. Son olarak tuvalet kağıtlarının üzerine bir kat daha yumurta akını sürün.  15 dakika boyunca bu maskeyi yüzünüzde bekletin. Yumurta akı yüzünüzde gergin bir his yaratacaktır. Kuruma olunca tuvalet kağıtlarını yavaşça uçlarından çekip yüzünüzden çekin. Bu sayede siyah noktalar gözeneklerden çıkacaktır. Bu maskeyi her hafta yaptığınızda cildinizde bulunan siyah maskeler zamanla kaybolacaktır ve yüzünüz daha temiz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ