Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

Siyah saç rengi nasıl açılır, saç yıpranmadan hangi aşamalardan geçmelidir aşağıdan tüm detayları ile madde madde öğrenebilirsiniz.

Siyah boya ile boyanmış saçların rengini açmak oldukça zor ve saçı yıpratabilen aşamalardan oluşmaktadır. Bu nedenle koyu saç renklerinden geri dönüş her zaman zordur. Saç tellerine işleyen koyu renk pigmentleri bir süre sonra saç ile birleşir. Tüm kadınlar bilir ki koyu renkli saçların maliyeti ucuz olsa da değiştirmek zordur. Saç renginizden sıkıldığınız zaman boyatmak isterseniz. Fakat saçlarınız koyu olunca bu hem maliyet açısından fazladır hem de saçlarınız yıpranabilir. Bu nedenle evde kesinlikle kendiniz saç renginizi kimyasal ürünler ile açmaya çalışmayın. Bunun yerine saçlarınızı en az 2 ay öncesinden boyamayı bırakın. Saçlarınıza bakım yapmaya başlayın. Doğal yağlar ile yapacağınız bakımlar saçınızı güçlendirip açma işlemine hazırlayacaktır. Bu süreçten sonra kuaförün müdahale etmesi gerekir. Aşağıdan adım adım kuaförün siyah saç rengini nasıl açacağını öğrenebilirsiniz.

Siyah Saç Rengi Nasıl Açılır?

  • İlk aşamada bir tutam saç alınır ve deneme amaçlı oriel sürülür. Eğer saçınızın rengi açılır ise işlem yapılmaya başlanır.
  • Daha sonraki işlemde ise tüm saçınıza oriel hazırlanıp tutam tutam sürülür. Sürüldükten sonra kuaför eli ile saçınıza sürekli açma boyasını uygular.
  • Yaklaşma yarım saat sonra saçınızı koruyucu şampuan ile yıkayıp tekrar aynı şekilde oriel işlemi yapar.
  • Bu aşamadan sonra saçlarınız yıkandığında üst yani ana saç kısmı sarı alt kısım ise bakır tonlarında olacaktır.
  • Son olarak saçınıza istediğiniz renkte boya sürülür.
  • İlk boya işleminde istediğiniz saç rengi tam olarak elde edilmez. Yaklaşık 10 gün saç dinlendirilir ve daha sonra tekrar istediğiniz renge boyanır.
  • Tüm bu işlemler sonucunda en inatçı siyah saç renkleri bile açık kumral rengine yakın bir renk alır. Zamanla her boyamada saçlarınız istediğiniz renkte olacaktır.
  • Kuaförünüzün kullandığı ürün markalarını mutlaka sorun. Saçlarınıza zarar verecek ürünlerden uzak durun.
  • Tüm bu boyama işlemleri sonrası sürekli bakım yapmayı unutmayın. Saç uçlarınızı kestirip daha sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ