Soda Şişesi Boyama ve Süsleme

Soda Şişesi Boyama ve Süsleme

Canimanne.com evlerimizde kolay bir şekilde yapabileceğimiz dekorasyon tarifleri ve kendin yap fikirleri yayınlamaya devam ediyor. Takipçilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan bu içeriklerimize bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Soda şişesi boyama ve süsleme fikri olarak aşağıda detaylarını paylaştığımız içerikle hem boş şişeleri değerlendirmiş olursunuz, hem de boş zamanlarınızda harika bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz. Sitemizdeki Kurdele ile Taç Süsleme Yapılışı konulu içerik gibi pek çok kendin yap fikri yer alır. Bunları da inceleyerek evlerinizde kolayca bulunan malzemeleri değerlendirirsiniz.

soda-sisesi-boyama-ve-susleme
Soda Şişesi Boyama ve Süsleme

Soda Şişesi Nasıl Boyanır?

Soda şişesi boyama ve süsleme için kendi seçeceğiniz herhangi bir şişeyi alıyoruz. Şişenin etiketsiz ve kağıtsız olması gerekir. Öncelikle astar boyama işlemi yapıyoruz. Boyama için bir sünger parçası gereklidir. Temiz bulaşık süngerinden bir parça keserek de bu işlemi yapabilirsiniz. Süngere boya sürüyoruz ve şişenin dış yüzeyini komple kapatacak şekilde uyguluyoruz. Burada beyaz boya kullanmamızın nedeni sonradan kullanacağımız renkler için, rengin güzel görüneceği bir zemin oluşturmaktır. Boyadığımız şişeyi kurumaya bırakıyoruz.

soda-sisesi-boyama-ve-susleme
Soda Şişesi Boyama

Soda Şişesi Boyama İşlemi

Soda şişesi boyama ve süsleme işlemine şişeyi esas boyamak istediğimiz renge yine sünger yardımıyla boyuyoruz. Bu boyayı soda şişesine iki kat sürüyoruz. İki kata boyama alttaki beyazı tam olarak kapatır.

Bize bu uygulama için dekopaj kağıdı da gerekli. Dekopaj kağıdından parçalar kopartıyoruz. Şişenin üzerinde nereye koyacağımızı belirledikten sonra tutkalla yapıştırıyoruz. Dekopajın üzerine bir kat daha tutkal sürüyoruz. Bir toplu iğnenin başını boyaya batırıp şişenin üzerine puantiyeler yaparak desen oluşturuyoruz. Soda şişesi süsleme için şişenin boş kalan her yerini toplu iğneye batırılmış boya ile süsledikten sonra şişenin tamamına su bazlı vernik sürüyoruz. Şişemizin parlamasını sağlarken bir yandan da boyanın korunmasını sağlamış oluyoruz.

Şerit inci bandı ile şişemizi süslüyor ve geri dönüşüm fikrimizi tamamlıyoruz.

soda-sisesi-boyama-ve-susleme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ