Solan Çiçekleri Canlandıracak Harika Karışım

Solan Çiçekleri Canlandıracak Harika Karışım

Evde bitki yetiştirenler için bitkileri solduğunda tekrar hayata döndürmek onları eskisi gibi canlandıracak mucizevi karışımı içeriğimizden bulabilirsiniz.

Bahçe işlerine ve bitki yetiştirmeye meraklı olanlar bazen yetiştirdikleri bitkilerin solması yüzünden zorlanır. O kadar emek verip baktığınız bitkilerin solması ister istemez sizi üzer. Solan bitkilere tamamen öldü muamelesi yapmamak gerekir. Onları karışımlar ve yoğun bakımlar ile tekrar canlandırmak mümkündür. Bitkilerin solmasının belli başlı ana nedenleri bulunmaktır. Köklerini böcek sarması, fazla veya az sulama, toprağını değiştirmemek, yeterince gün ışığı alamaması gibi nedenlerden dolayı kolayca solabilirler. Bitkilerinizin solmaya başladıklarını fark ettiğinizde hemen onun için mucizevi karışımı hazırlayıp bakım yapmanız gerekir.

Solan Çiçekleri Canlandıracak Harika Karışım Tarifi

Malzemeler: 2 su bardağı temiz su (hazır su olabilir), 1 yemek kaşığı tarçın, 2 adet aspirin gerekli malzemelerdir.

Hazırlanışı: İlk olarak 2 adet aspirin toz haline getirin. Daha sonra aspirinlerin üzerine 1 yemek kaşığı tarçını ilave edin. Tarçın ve aspirin güzelce karıştırdıktan sonra kullanmadığınız içi temiz bir sprey şişesine dökün. Şişeye son olarak 2 su bardağı temiz suyunuzu da ekleyip iyice karıştırın. Karışımı hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kullanmadan önce ez az 12 saat bekletmeniz gerekiyor. 12 saat bekledikten sonra karışımı kullanabilirsiniz.

Kullanımı: Bitkinizde solan yerlerin üzerine direk olarak karışımı sıkabilirsiniz. Köklere, yapraklara karışımından sıkın. Karışımın kullanım sıklığı ise 2 günde bir defa olmalıdır. Bitkinizin solma durumuna göre bu süreyi günde bir defaya da düşürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ