Solan Siyahlar İçin Ne Yapılmalı?

Zamanla rengi giden ve solan siyahlar için ne yapılmalı sorusuna çözüm olacak pratik önerileri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez rengi olan siyah kıyafetler yıkandıkça rengini kaybetmektedir. Siyah kıyafetlerde boyası kötü olan veya çok fazla yıkananlar kısa sürede rengini kaybedip solar. Solan renkler genellikle gri rengine döner ve beyazlar. Kıyafetlerinizde yırtık, sökük olmamasına rağmen rengi gittiği için atmak zorunda kalırsınız. Solan siyah kıyafetlerinizi atmak yerini pratik ve etkili yöntemler ile kolayca ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Solan Siyahlar İçin Ne Yapılmalı?

  • Solmuş tüm siyah kıyafetlerinizi çamaşır makinesini koyun. Daha sonra çekilmiş 2 bardak filtre kahveyi çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümüne ekleyin. Duruluma fonksiyonunu seçip bir saat boyunca yıkayın. Makine durunca çamaşırlarınızı asın. Kuruduğunda eskisi gibi siyah renkte olacaktır.
  • Toz kumaş boyaları solan siyah kıyafetler için en etkili çözümler arasında ilk sırada yer almaktadır. Aktarlardan alabileceğiniz siyah kumaş boyasını iki yöntem ile kullanabilirsiniz. İlk yöntem geniş bir tencere içerisine su, tuz ve kumaş boyasını kaynatın. Kaynayınca solan siyah kıyafetinizi suya bastırın. Ama kıyafetinizi ters çevirmeyi unutmayın. Daha sonra ise bir iki defa daha kaynatın. Sonra altını kapatıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra pantolonu çıkarıp soğuk suda çok fazla olmadan durulayıp kurutmak için asın. Kıyafetiniz en az ilk günkü kadar siyah olacaktır. Diğer yöntemde ise çamaşır makinesinin deterjan bölümüne kumaş boyasını katıp kıyafetlerinizi makineye koyup yıkayın. bu yöntemde işe yaracaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=LyMo0trcJ6g

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ