Canım Anne

Sonbaharda Çocukları Hastalıklardan Korumanın Yolları

Sonbaharda Çocukları Hastalıklardan Korumanın Yolları

Sonbaharda Çocukları Hastalıklardan Korumanın Yolları

  Çocuklar mevsim geçişlerinde çok çabuk hasta olmaktadır. Değişen ve soğuyan havaların etkisinden çocuğunuzu korumak, hasta olmasını önlemek için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Sonbaharda çocukları hastalıklardan korumanın yolları arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak çocuğunuzu hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.

Sonbaharda Çocukları Hastalıklardan Korumanın Yolları

  • Mevsimin sebze ve meyvelerini taze olarak tüketmelisiniz. Ancak sebze ve meyveleri bol su ile yıkayınız.
  • Vücudun enerjisini toplaması ve daha sağlıklı olması için düzenli ve gerektiği kadar uyumasını sağlayınız. Düzenli uyku da en az yemek yemek kadar önemlidir.
  • Çocuğunuza kişisel temizliğin nasıl olması gerektiğini öğretiniz.
  • Çok kalın olup tek kıyafet giydirmek yerine ince ama çok katlı olarak giydiriniz.
  • Kapalı alanlar çocuğunuzun enfeksiyon ve hastalık kapması için uygun alanlardır. Bu yüzden özellikle de mevsim geçişlerinin ve salgın hastalıkların yaygın olduğu dönemlerde çocuğunuzu kapalı alanlardan uzak tutarak doğru kıyafetleri giydirerek açık alanda olmasını sağlayınız.
  • Bağışıklığını kuvvetlendirmek adına hiç bilmediğiniz ve doktor kontrolünde olmayan ilaçları kesinlikle çocuğunuza vermeyiniz.
  • Çocuğunuzu hastalıklardan korumak ve direncini artırmak için c vitamini takviyesi yapınız. C vitamini ağırlıklı olarak beslenen bir çocuk hastalıklara karşı daha dirençli olacaktır.
  • Soğuk havalarda kapalı alanlar daha sıklıkla kullanılmakta bu da hastalıkların yayılmasını kolaylaştırmaktadır. Çocuğunuzu hasta olan kişilerden koruyarak enfeksiyon riskini azaltabilirsiniz.

Sonbaharda Çocukları Hastalıklardan Korumanın Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi