Spor Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

Spor Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

Yaz aylarında sıkça kullanılan ve bir o kadar da kirlenen spor ayakkabıları temizlemek için en basit ve pratik yöntemleri içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Özellikle yaz aylarında beyaz spor ayakkabılar tercih edilir. Beyaz kiri daha fazla gösterdiği için hemen temizlenmesi gerekir. Spor ayakkabılar doğru temizlenmez ise yapısı bozulur ve deforme olur. spor ayakkabılarınıza zarar vermeden kolay bir şekilde temizlemeniz için pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Kirlenen ayakkabılarınızı eskidi sanıp yeni ayakkabı almak masraflı olacaktır. Etkili temizleme yöntemleri ile ayakkabılarınız her mevsim yeni gibi görünecektir.

Spor Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

  • Spor ayakkabılarınızın beyaz alt kısımlarını temizlemek için diş macunu ve fırçasını kullanabilirsiniz. Bir miktar diş macununu fırçaya sıkıp kenarları iyice fırçalayın ve daha sonra temiz bir bez yardımı ile silin. Beyaz kısımlar ilk günkü gibi temiz olacaktır.
  • Özellikle bez spor ayakkabılarda kullanabileceğiniz farklı bir yöntem silgi ile silmektir. Normal okul silgisi ile ayakkabınızı silip temizleyebilirsiniz.
  • Ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan ilki kısa programda yıkamak diğeri ise ayakkabıları bir beze sarıp öyle çamaşır makinesini koymaktır. Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkama yöntemi hem içi hem de dış temizlik için oldukça iyi bir yöntemdir.
  • Beyaz sirke ve karbonatı karıştırıp bir bez yardımı ile kirli ayakkabılarınızı silip daha sonra durulayın. Sirke mikropların temizlenmesini sağlarken karbonat ise kirleri temizleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ